Zákazníci, ktorí majú radi luxus a preferujú kvalitnejšie prevedenia Apple Watch Edition môžu mať v najbližších dňoch problém. Ako uvádza zahraničný portál Macrumors, titánové Apple Watch Series 6 už nie sú k dispozícii v internetovom obchode Apple Online Store.

Všetko to prichádza len niekoľko týždňov po tom, čo sme vás informovali o ich zhoršenej dostupnosti v niektorých prevedeniach. Práve to je najväčším indikátorom príchodu Apple Watch Series 7 alebo dokonca náznakom, že nástupca už nebude disponovať luxusnejším materiálom. Dôvodom môže byť nízky záujem zo strany zákazníkov.

Konkrétne 1. augusta neboli niektoré titánové Apple Watch k dispozícii „na doručenie alebo vyzdvihnutie“. Teraz sa však stavový riadok zmenil pri úplne všetkých prevedeniach, kde svieti taká istá informácia.

Hodinky sa dokonca už nedajú pridať ani do nákupnej tašky. To značí, že Apple už zrejme neplánuje doplniť zásoby.

Titánové Apple Watch stáli skoro dvojnásobok základného modelu 

Apple Watch Series 6 titán
Apple Watch Series 6 titán

Uvidíme, aká bude budúcnosť drahších Apple Watch Edition. Okrem titánu sa zákazníci pri tejto verzii dočkali tiež kvalitnejšieho a odolnejšieho zafírového sklíčka (namiesto ION-X) a kovovej nabíjačky.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro bude vyrobený z titánu. Apple mieri do sféry luxusných produktov

Daňou však bola vyššia obstarávacia cena, ktorá v Nemecku štartovala pri základnom 40 mm modeli na sume 829,00 € a pri väčšom 44 mm modeli na 879,00 €. To je v porovnaní s hliníkovým základom skoro dvojnásobok.

Na záver len doplníme, že titánové Apple Watch ste si na Slovensku z oficiálnej distribúcie ani nemohli zakúpiť. Dostať ste sa ku nim mohli iba v zahraničí.

Dajte nám vedieť do komentára, či máte s týmto prevedením skúsenosť a ak áno, do akej miery ste s ním spokojní. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -