Ako iste viete, spoločnosť Apple nepredáva iba základné Apple Watch, ktoré poznáme z miestnych predajní. Technologický gigant experimentuje s viacerými materiálmi, pričom v minulosti použil už zlato, keramiku a v súčasnosti zase titán. Práve s tým môže byť koniec!

Hoci na Slovensku zoženiete maximálne hliníkové modely (z oficiálnej distribúcie), v zahraničí sa dajú kúpiť aj verzie z nehrdzavejúcej ocele a titánu. Okrem tohto materiálu sa líšia aj použitím ochranné skla displeja, kedy štandardný ION-X nahrádza zafír. Z vlastných skúseností môžeme povedať, že je takmer nepoškriabateľný.

Späť však k téme. Ak sa pozrieme na titánové Apple Watch Series 6, na veľkých trhoch začínajú byť nedostupné. Nebolo by na tom nič divné, keby Apple ohlásilo ich koniec. To sa ale nestalo. Vyzerá teda to tak, že sa firme míňajú dopredu vyrobené zásoby a je otázne, či ich plánuje ešte niekdy naplniť.

Problémom je cena titánového modelu

Záujem o tieto Apple Watch je evidentne nízky a dôvodom môže byť aj vysoká cena, ktorá napríklad v Nemecku štartuje pri základnom 40 mm modeli na sume 829,00 €. Ak by ste si zaobstarali väčšiu 44 mm verziu, zaplatili by ste minimálne 879,00 €.

Netvrdíme, že si titánové Apple Watch vo svete nenájdu kupcov. Ľudia si ale uvedomujú, že Apple Watch nie sú žiadna luxusná záležitosť ale len „obyčajná“ spotrebná elektronika. Aj preto väčšina volí maximálne verziu z nehrdzavejúcej ocele, ktorá je o cca 100 – 200 € lacnejšia než titán.

Prečítajte si tiež  Merač hladiny cukru v krvi na Apple Watch? Možno už čoskoro

Uvidíme, či sa Apple bude snažiť predstavovať drahšie modely aj v budúcnosti. Mark Gurman z agentúry Bloomberg naznačuje, že sa to už pri Apple Watch Series 7 nemusí stať. Ak by mal pravdu, k dispozícii by bola iba jedna drahšia (nehrdzavejúca oceľ) a jedna lacnejšia (hliník) verzia hodiniek. Pribudnúť by ale mohli aspoň nové farebné prevedenia. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, či by vám chýbali titánové Apple Watch alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -