Aj keď ide o „nezničiteľné hodinky“, určite sa nájdu takí, ktorým sa Apple Watch Ultra podarí rozbiť alebo ináč poškodiť. Spoločnosť Apple preto na svojich internetových stránkach v USA zverejnila výšku poplatku, ktorý budú musieť zákazníci zaplatiť, ak budú chcieť opraviť svoje rozbité Apple Watch Ultra bez plánu AppleCare+. No a asi nie je prekvapením, že táto cena nie je nízka.

Oprava sa vzťahuje na poškodenia titánového puzdra, displeja, tlačidiel, senzorov či iných komponentov, ktoré nie je možné riešiť v rámci štandardného reklamačného procesu.

A hoci má toto zariadenie veľmi odolné zafírové sklíčko, ktoré sa dobre vyhýba škrabancom, stále ide o materiál, ktorý môže prasknúť alebo sa rozbiť, pretože je veľmi krehký.

Poplatok v USA je stanovený na 499 $, no keďže Apple Watch Ultra v tejto krajine začínajú „len“ na cene 799 $, môžeme predpokladať, že v Európe zaplatíme za servis ešte viac.

U nás sa totiž Apple Watch Ultra predávajú oficiálne od 999 € a v rámci najvýhodnejších ponúk, ktoré zobrazíte po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať od cca 845 €. Aj to je ale stále výrazne viac.

Výmena batérie v Apple Watch Ultra nie je taká drahá

Dobrou správou je, že ak vám náhodou v Apple Watch Ultra zlyhá akumulátor, spoločnosť Apple dokáže tento komponent vymeniť nezávisle od toho, aby ste museli platiť plný servisný poplatok.

Samotný úkon vykonáva za cenu 99 dolárov, pričom nezáleží na tom, či máte alebo nemáte predplatený plán AppleCare+. Presná cena na Slovensku za rovnaký servis zatiaľ známa nie je, no predpokladáme, že sa bude pohybovať na úrovni od 99 do 149 eur.

Technologický gigant tiež uvádza, že rovnako ako rozbité Apple Watch Ultra vám opraví aj poškodené Apple Watch Series 8 či Apple Watch SE druhej generácie.

Zatiaľ čo pri drahšom prevedení si musíte pripraviť za celkový servis čiastku od 299 do 399 dolárov, v prípade lacnejšieho modelu vám bude stačiť 199 až 229 dolárov bez plánu AppleCare+.

Výmena batérie stojí v oboch prípadoch 79 dolárov.

Prečítajte si tiež  Majitelia Apple Watch majú problém s ich nabíjaním.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here