Jedna z vecí, ktorá nám na Apple Watch vždy tak trochu chýbala bola predná kamera. Predstava, že by sme aj cez inteligentné hodinky mohli uskutočňovať videohovory je jednoducho atraktívna. No a hoci do zariadenia spoločnosť Apple do dnešných žiadnu kameru nepridala, o všetko sa postaral výrobca príslušenstva.

Spoločnosť Wristcam predstavila aktualizovanú verziu svojho produktu, ktorý je vybavený podporou videohovorov. Tie sú podobné, ako keby ste s niekym komunikovali cez Face Time. V praxi ide o špeciálny remienok pre Apple Watch, ktorý je vybavený kvalitným 8-megapixelovým fotoaparátom s možnosťou zaznamenávať video.

Samotný remienok má aj interné úložisko, ktorá vám dovoľuje uložiť si až 2000 fotografií alebo hodinu videa. K hodinkám sa pripíja skrz Wi-Fi alebo Bluetooth a jeho používanie je možné aj bez nutnosti ovládania rukami.

Videohovory cez Apple Watch 

Keďže v súčasnosti neexistuje v Apple Watch predná kamera, hodinky dokážu logicky komunikovať s kýmkoľvek na druhej strane len za pomoci hlasu / zvuku. Toto sa však vďaka spoločnosti Wristcam zmení, pretože jej remienok prináša aj svoju vlastnú apku. Tá funguje na podobnom princípe ako Face Time, takže pre spojenie ju musia mať vo svojom zariadení nainštalovanú obaja účastníci hovoru.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Samotná funkcia je k dispozícii od dnešného dňa, avšak tí používatelia, ktorí ju chcú využiť musia požiadať o „predbežný prístup“. Dôvodom je pokročilá fáza beta testovania. Do ostrej prevádzky sa dostane tento softvér až neskôr.

A ak vás zaujíma cena tohto príslušenstva, radšej sa posaďte. Za remienok zaplatíte skoro toľko, čo za svoje Apple Watch. Na oficiálnej stránke začína na sume 299 $. A to už si človek rozmyslí, či mu na Face Time nepostačí jeho iPhone alebo iPad.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -