O hodinkách Apple Watch Series 7 sa v súčasnosti diskutuje prakticky na dennej báze. Zariadenie už klope na dvere a fanúšikov poteší úplne novým dizajnom ako aj väčšími OLED obrazovkami. Agentúra Bloomberg nám dnes priblížila niekoľko dôležitých detailov.

Ako sme už viackrát písali, hodinky budú opäť dostupné v dvoch samostatných verziách. V súčasnosti môžete zakúpiť Apple Watch Series 6 so 40 mm a 44 mm displejom. Apple Watch Series 7 budú ale v ponuke výhradne so 41 mm a 45 mm displejom. Táto zmena nebude mať vplyv na kompatibilitu náramkov.

Presnejšie údaje ohľadom displeja 

Bloomberg zároveň píše, že väčší model dostane uhlopriečku na úrovni 1,9″ s rozlíšením 396 x 484 pixelov. Apple Watch Series 6 (44 mm) disponovali pre porovnanie uhlopriečkou 1,78″ a rozlíšením 368 x 448 pixelov. To je až o 16 % menej.

Podobný rozdiel bude potom prítomný aj pri 41 mm vs 40 mm verzii, avšak tu neboli uvedené presnejšie výpočty.

Dôležité ale je, že Apple zachová hustotu pixelov na úrovni 326 ppi, vďaka čomu nebude nič narúšať pohľad na nádherný Always-on displej. Apple Watch Series 7 si tak naďalej zachovajú špičkovú kvalitu zobrazenia.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7: Takto bude vyzerať ich väčší displej v praxi

Apple tieto zmeny nedosiahne ani tak novým dizajnom, hoci telo hodiniek narastie do výšky (pri pohľade zhora) o cca 1 mm, ale skôr prepracovanými technológiami. Viacerí leakeri tvrdia, že väčšiu uhlopriečku zabezpečia tenšie rámiky okolo displeja. Teoreticky by tak displej mohol byť väčší aj v prípade, že by mali Apple Watch Series 7 na výšku „len“ 44 mm.

Zákazníci sa vo výsledku môžu tešiť na viacej údajov zobrazených na ploche displeja, ako aj na nové ciferníky, s ktorými prídu „exkluzívne“ Apple Watch Series 7.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -