Pokiaľ sledujete dianie okolo Apple, určite viete, že nám firma už o niekoľko dní predstaví nový operačný systém iOS 14 a s ním aj watchOS 7. Ten bude samozrejme plný noviniek. Jedna z najdôležitejších vecí má byť sledovanie spánku. Dnes známy leaker Fudge zdieľal podrobnosti, ktoré sa ho týkajú.

Sledovanie spánku vo watchOS 7 bude sofistikované

Pokiaľ si chcete sledovať spánok v rámci Apple Watch, potrebujete aplikáciu od vývojára tretej strany, čo nemusí byť ideálne a zadarmo. To sa však už o pár dní zmení po tom, ako cupertinský gigant predstaví nový operačný systém watchOS 7.

Podľa viacerých únikov bude jeho súčasťou práve tracker nášho spánku. Okrem odporúčaní budeme mať teda dokonalý prehľad o jeho jednotlivých fázach a kvalite.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Na toto vylepšenie sa samozrejme všetci veľmi tešíme, no mnohí používatelia stále nevedia, ako bude vlastne fungovať. Nakoľko sa jedná o tajomstvo, nevieme to samozrejme ani my. Našťastie však dnes leaker Fudge zdieľal informácie, ktoré sa novinky týkajú. Bolo ich požehnane.

V prvom rade je to upozornenie hodiniek, ktoré od vás bude vyžadovať pred spaním minimálne 30% batérie na to, aby mohla funkcia bežať bez problémov na pozadí. Aj keď to vyzerá tak, že spotreba môže byť naozaj vysoká, nemyslíme si, že hodinky minú celých 30%. Je v tom zarátaná aj určitá rezerva (ktorá počíta s tým, že môžete spať napríklad dlhšie).

Veľmi podobne je to aj pri aktualizáciách. Aj vtedy Apple Watch vyžadujú 50% batérie, no samotný proces minie len malú časť z toho…

Sledovanie spánku pomocou Apple Watch odhalené: kvalita spánku, správa batérie a ďalšie... - svetapple.sk

Okrem samotného upozornenia bude automaticky spustený aj režim nerušiť (aby ste mali pokojný spánok). Displej inteligentných hodiniek sa uzamkne (kvôli vašej bezpečnosti) a zníži jas na absolútne minimum, aby vás nevyrušoval.

Ak vstanete o niečo skôr, hodinky sa vás opýtajú či chcete vypnúť režim spánku a deaktivovať budík. Vyzerá to teda celkom zaujímavo a moc sa tešíme, ako si funkciu vyskúšame „na vlastnej koži“. Práve sledovanie spánku v Apple Watch dlhodobo chýba a jablková spoločnosť týmto spôsobom svoj „neduh“ napraví. Tešíte sa?

4 aplikácie pre Apple Watch na sledovanie spánku!
watchOS 7 sledovanie spánku. Máme nové informácie, ako to bude fungovať.
Prečítajte si tiež  iPhone na 100% prinesie rozpoznávanie tváre
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.