Pokiaľ sledujete dianie okolo Apple, určite viete, že nám firma už o niekoľko dní predstaví nový operačný systém iOS 14 a s ním aj watchOS 7. Ten bude samozrejme plný noviniek. Jedna z najdôležitejších vecí má byť sledovanie spánku. Dnes známy leaker Fudge zdieľal podrobnosti, ktoré sa ho týkajú.

Sledovanie spánku vo watchOS 7 bude sofistikované

Pokiaľ si chcete sledovať spánok v rámci Apple Watch, potrebujete aplikáciu od vývojára tretej strany, čo nemusí byť ideálne a zadarmo. To sa však už o pár dní zmení po tom, ako cupertinský gigant predstaví nový operačný systém watchOS 7.

- Reklama -

Podľa viacerých únikov bude jeho súčasťou práve tracker nášho spánku. Okrem odporúčaní budeme mať teda dokonalý prehľad o jeho jednotlivých fázach a kvalite.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Na toto vylepšenie sa samozrejme všetci veľmi tešíme, no mnohí používatelia stále nevedia, ako bude vlastne fungovať. Nakoľko sa jedná o tajomstvo, nevieme to samozrejme ani my. Našťastie však dnes leaker Fudge zdieľal informácie, ktoré sa novinky týkajú. Bolo ich požehnane.

V prvom rade je to upozornenie hodiniek, ktoré od vás bude vyžadovať pred spaním minimálne 30% batérie na to, aby mohla funkcia bežať bez problémov na pozadí. Aj keď to vyzerá tak, že spotreba môže byť naozaj vysoká, nemyslíme si, že hodinky minú celých 30%. Je v tom zarátaná aj určitá rezerva (ktorá počíta s tým, že môžete spať napríklad dlhšie).

Veľmi podobne je to aj pri aktualizáciách. Aj vtedy Apple Watch vyžadujú 50% batérie, no samotný proces minie len malú časť z toho…

Sledovanie spánku pomocou Apple Watch odhalené: kvalita spánku, správa batérie a ďalšie... - svetapple.sk

Okrem samotného upozornenia bude automaticky spustený aj režim nerušiť (aby ste mali pokojný spánok). Displej inteligentných hodiniek sa uzamkne (kvôli vašej bezpečnosti) a zníži jas na absolútne minimum, aby vás nevyrušoval.

Ak vstanete o niečo skôr, hodinky sa vás opýtajú či chcete vypnúť režim spánku a deaktivovať budík. Vyzerá to teda celkom zaujímavo a moc sa tešíme, ako si funkciu vyskúšame „na vlastnej koži“. Práve sledovanie spánku v Apple Watch dlhodobo chýba a jablková spoločnosť týmto spôsobom svoj „neduh“ napraví. Tešíte sa?

4 aplikácie pre Apple Watch na sledovanie spánku!
watchOS 7 sledovanie spánku. Máme nové informácie, ako to bude fungovať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.