Apple už v júni vydá nové operačné systémy, ktoré sa budú týkať celej palety produktov od iPhonu, až po Apple Watch. Pre hodinky sa pripravuje systém watchOS 7. Ako sa však ukazuje, podporovať bude len modely Series 3 a novšie. Staršie verzie majú smolu.

watchOS 7 už nebude podporovať Apple Watch Series 2 a staršie!

Doba ide dopredu a technológie starnú. Aj tak by sa dala opísať situácia, ktorá pravdepodobne čaká majiteľov Apple Watch Series 0,1,2. Ich výkon považujeme za „zastaralý“ a s novými operačnými systémami, ktoré sú oveľa náročnejšie, ako kedysi si už nebudú vedieť poradiť. Apple Watch Series 2 prišli na trh v roku 2016 a ponúkajú dvojjadrový procesor. Ten okrem iného nájdeme aj v Series 1.

Po 4 rokoch, sa teda evidentne životný cyklus produktu končí a používatelia si budú musieť vystačiť so starším operačným systémom, alebo potom kúpou nového zariadenia. Dnešný únik hovorí o tom, že watchOS 7 prinesie podporu „len“ pre Apple Watch Series 3,4,5 a potom samozrejme ešte nepredstavenú verziu „6“.

Aké je ION-X sklíčko na Apple Watch?

Okrem samotnej podpory sa odkryli aj detaily o tom, čo sa bude v systéme nachádzať. Podľa všetkého tu nájdeme pokročilé sledovanie spánku a tiež možnosť merania hladiny kyslíka v krvi. Dôležité je tu podotknúť, že sa to nemsuí týkať všetkých, najmä starších modelov Apple Watch.

Okrem toho sa v systéme objaví aj inteligentnejšia Siri a tiež prepracovanie používateľského rozhrania. Nedávno unikla informácia, ktorá nám ukázala niektoré ciferníky. Na záver sa dá skonštatovať, že noviniek bude mnoho a určite ešte o všetkých nevieme. Akonáhle sa niečo dostane na verejnosť, budeme vás o tom informovať medzi prvými!

Návod: Ako pracovať s oznámeniami na Apple Watch?
watchOS 7 už nebude podporovať Apple Watch Series 2 a staršie!
Prečítajte si tiež  Komentár: Je čas, aby Apple ukončilo predaj Apple Watch Series 3
Môže ťa zaujímať
- Reklama -