Na trhu je množstvo inteligentných hodiniek, ktoré dávajú zmysel. A hoci je Apple v tejto oblasti lídrom, poobzerať sa môžete aj po iných zariadeniach, ktoré sú taktiež zaujímavou alternatívou ku Apple Watch. Reč je napríklad o Xiaomi Watch S1 Pro GL, ktoré sa teraz dajú kúpiť vo výrazných cenových zvýhodneniach. Majú krásny dizajn, množstvo technológií a na konci dňa nie sú vôbec drahé.

Tieto hodinky ponúkajú zákazníkovi špičkový 1,47″ AMOLED Always-on displej s dotykovým ovládaním a zafírovým sklíčkom, ktoré zabráni zbytočným škrabancom. Bežné Apple Watch Series 8 nič podobné neponúkajú a ich ION-X sklíčko je extrémne náchylné na drobné poškodenia.

Inteligentné hodinky Xiaomi Watch S1 Pro GL sú samozrejme kompatibilné s iOS aj Androidom a výrobca na ich tele použil nehrdzavejúcu oceľ, kvôli ktorej dosahujú váhu 48,5 g. Vďaka tomu pôsobia luxusne a taktiež odolne. Mnohí ľudia tiež oceňujú ich okrúhly tvar.

Bežná cena tohto zariadenia sa pohybuje na úrovni 329 € čo je zhruba rovnako, ako si Apple pýta za Apple Watch SE 2022, čo sú hodinky nižšej triedy. Po kliknutí na tento odkaz však Xiaomi Watch S1 Pro GL kúpite od 269 €, vďaka čomu na nich pomerne dosť ušetríte.

xiaomi s1 Pro GL
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Watch S1 Pro GL majú plno zaujímavých funkcií 

Výrobca pri hodinkách Xiaomi Watch S1 Pro GL sľubuje, že vám ponúknu všetky bežné funkcie ako budík, zobrazenie dátumu, dňa v týždni, duálneho času, kalendára, stopiek a tak ďalej. Rovnako tak sa však môžete tešiť aj na ďalšie vychytávky, ktoré súvisia s vašim tréningom alebo každodenným používaním.

xiaomi s1 Pro GL
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Watch S1 Pro GL vedia odsledovať napríklad začiatok vašej aktivity, intervalový tréning, majú vstavaný krokomer, rýchlomer, vedia sledovať tempo, poschodia, vzdialenosti a ponúkajú komplexné záznamy trás.

Plnohodnotná technologická výbava 

Ako sme už napísali vyššie, Xiaomi Watch S1 Pro GL bez problémov pripojíte k iOS aj Android zariadeniam prostredníctvom Wi-Fi, Bluetooth pripojenia a rovnako aj NFC.

Zariadenie vás tiež dokáže sledovať počas spánku a na základe dát, ktoré postupne analyzuje, vám pomôže vylepšiť váš spánkový cyklus.

xiaomi s1 Pro GL
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Watch S1 Pro GL vám dokážu merať tepovú frekvenciu ako aj tepové zóny vhodné na spaľovanie tukov. Rovnako sú vybavené oxymetrom na snímanie hladiny kyslíka v krvi a v neposlednom rade v nich nájdete aj možnosť zobrazenia mapy, ktorá vám vykreslí vašu prejdenú trasu vďaka GPS.

A keď už sme pri tých športoch, Xiaomi Watch S1 Pro GL sú ideálne na celú paletu aktivít. Výrobca ich prispôsobil na behanie, bicyklovanie, fintess tréningy ale aj bedminton, chôdzu. jógu, lyžovanie, turistiku, tenis, plávanie, triatlon či veslovanie. Zďaleka sme pri tom nevymenovali všetko.

Prečítajte si tiež  Fake AirPods Pro vs. originál Air Pods Pro. Aký je rozdiel?

Xiaomi Watch S1 Pro GL majú fantastickú výdrž batérie 

xiaomi s1 Pro GL
Zdroj: Xiaomi

Veľkou prednosťou týchto inteligentných hodiniek je aj výdrž batérie. Ako sme už veľakrát spomenuli, spoločnosť Apple v tejto oblasti nie je ťažké poraziť no Xiaomi Watch S1 Pro GL môžu konkurovať aj úplne iným zariadeniam.

Výrobca pri nich sľubuje až 384 hodinovú výdrž na jedno nabitie, čo je ekvivalent ku cca 16 dňom používania. Ako už asi tušíte, takýto údaj je možné dosiahnuť len pri veľmi úspornom režime.

Ak si teda zapnete všetky možné funkcie, budete používať Always-on displej a pravidelne trénovať, svoje Xiaomi Watch S1 Pro GL budete dávať na nabíjačku raz za cca 5 – 7 dní.

Ani to ale nie je žiaden katastrofický údaj, keďže hodinky budete v praxi nabíjať len cca jedenkrát do týždňa. Na druhej strane sa však pripravte na to, že na nabíjačke zostanú aspoň 2,5 hodiny.

Ak vás teda Xiaomi Watch S1 Pro GL zaujali a chceli by ste si ich vyskúšať, za nás ide o perfektnú a hlavne veľmi dostupnú alternatívu v porovnaní s Apple Watch, ktorá má okrem iného aj vydarený dizajn a odolné materiály.

Napríklad zafírové sklo majú dnes len Apple Watch Ultra, ktoré Apple predáva za 999 €. Xiaomi Watch S1 Pro GL kúpite na Slovensku v rámci najvýhodnejších ponúk u týchto predajcov. Tak na čo ešte čakáte?

xiaomi s1 Pro GL
Zdroj: Xiaomi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Materiály
Displej
Aktivity a funkcie
Cena
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
xiaomi-watch-s1-pro-gl-su-luxusne-apple-watch-z-ciny-kupite-ich-v-zlaveAk hľadáte špičkové inteligentné hodinky za rozumnú cenu, ktoré dokážu konkurovať aj Apple Watch Series 8, Xiaomi Watch S1 Pro GL sú super voľbou. Kúpite ich zhruba o polovicu lacnejšie a ponúknu vám kvantum funkcií, ktoré budete využívať na dennej báze. Majú tiež špičkovú výdrž batérie a krásny dizajn. Za nás teda jednoznačne ODPORÚČAME.