Patríte medzi milovníkov sci-fi filmov? V tom prípade vás potešíme! Pripravili sme si pre vás zoznam 10 najlepších sci-fi filmov, ktoré vám nedovolia odísť od obrazoviek. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Šialený Max: Zbesilá jazda (Mad Max: Fury Road)

Mad Maxa prenasleduje temná minulosť. Verí, že sa mu pred ňou podarí utiecť jedine tak, že sa vyberie na osamelú púť. Na svojej ceste však narazí na skupinku utečencov vo vyzbrojených autách. Utiekli z Citadely, ktorú terorizuje Immortan Joe.

Hrajú: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult

Ona (Her)

Theodore je citlivý a zároveň komplikovaný muž so zlomeným srdcom. Po ukončení niekoľkoročného vzťahu sa začne zaujímať o pokročilý operačný systém, ktorý predstavuje umelú inteligenciu. Po jeho nainštalovaní sa zoznamuje so Samanthou, milým ženským hlasom, ktorá je až prekvapivo citlivá a vtipná. 

Hrajú: Joaquin Phoenic, Amy Adams, Scarlett Johansson

Star Trek

Film rozpráva príbeh o prvej výprave mladej posádky na palube hviezdnej lode U.S.S. Enterprise. Nováčikovia majú za úlohu zastaviť pomstychtivého zloducha, ktorý ohrozuje celé ľudstvo. Posádka lode sa vyberá tam, kam sa doposiaľ nikto iný neodvážil.

Hrajú: Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy 

Arrival

Naprieč celým svetom pristanú tajomné vesmírne lode. Dôjde k okamžitému zostaveniu elitného tímu, ktorý má za úlohu zistiť, čo majú mimozemšťania v úmysle. V čele stojí odborníčka na lingvistiku Louise Banksová, ktorá s cieľom získať odpovede riskuje svoj vlastný život.

Hrajú: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker 

Neviditeľný (The Invisible Man)

Keď Cecilia pochopí, že jej priateľ je psychopat, rozhodne sa od neho utiecť. Po rokoch sa od ex-priateľovho právnika dozvedá, že spáchal samovraždu a odkázal jej všetok svoj obrovský majetok. Zrazu sa však okolo nej začnú diať strašidelné a nevysvetliteľné veci.

Hrajú: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Storm Reid

Interstellar

Náš čas na Zemi sa blíži ku koncu. Skupina vybratých výskumníkov je poverená najdôležitejším poslaním v celých ‚ dejinách ľudstva. Majú za úlohu vycestovať za hranice našej galaxie a nájsť medzi hviezdami nový domov pre celé ľudstvo.

Hrajú: Mathew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

Nevedomie (Oblivion)

Pred 60 rokmi zničili mimozemšťania Mesiac a následne napadli Zem. Ľudstvo vojnu vyhralo, ale veľká časť planéty ostala neobývateľná a všetci boli evakuovaní. Film sleduje príbeh Jacka Harpera, ktorý bol poslaný späť na Zem ako údržbár dronov, používaných v boji proti pozostatku mimozemšťanov. 

Prečítajte si tiež  Na macOS sa objavil malware, ktorý môže byť veľkým rizikom.

Hrajú: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko 

Spider-Man: Daleko od domova (Spider-Man: Far From Home)

Peter Parker, alias Spider-Man, má v pláne zobrať si na pár týždňov dovolenku a oddýchnuť si od superhrdinovania. A tak sa so svojimi priateľmi vydá na výlet do Európy. Jeho plán mu prekazí agent Nick Furry, ktorý potrebuje Spider-Manovu pomoc.

Hrajú: Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gylelenhaal

7 životov (What Happened to Monday)

Píše sa rok 2073 a preľudnený svet sa musí riadiť drastickým zákonom. Ten dovoľuje maximálne jedno dieťa na rodinu. V jednom byte však už 30 rokov žije 7 identických sestier, ktoré zdieľajú jednu spoločnú identitu. Teda aspoň dovtedy, kým jedna zo sestier nezmizne.

Hrajú: Noomi Rapace, Christian Rubeck, Willem Dafoe

V pasti (Bird Box)

Vo svete vládne tajomná sila, ktorá núti ľudí páchať samovraždy. Malorie sa spolu so svojimi dvoma deťmi pokúsi utiecť do bezpečia, no podmienkou sú zakryté oči. Čaká ich nebezpečné dobrodružstvo plné nástrah a nepríjemných situácií.

Hrajú: Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.