Apple TV v roku 2021

Viacero ľudí z pozadia technologického giganta potvrdilo, že inžinieri v laboratóriách testujú ďalšiu generáciu obľúbenej Apple TV. Firma v súčasnosti pracuje na pláne výroby, ktorý je úzko spätý s počítačmi Mac. Dôvodom je rovnaká platforma ARM procesorov Apple Sillicon.

Aj keď nepoznáme žiadne ďalšie podrobnosti ohľadom šiestej generácie Apple TV, predpokladáme, že Apple by mohol zmenšiť dizajn a priniesť výrazne vyšší výkon. O ten by sa postarali procesory z Macu (napríklad M1).

Tým sa aj dostávame k podstate veci, ktorá hovorí, že súčasná generácia Apple TV nepotrebuje nutný update. Na prehrávanie 4K videí to stačí a hry nie sú natoľko náročné, aby ich čip A10X Fusion neutiahol. Problémom je ale blízka budúcnosť a iniciatíva Applu rozšíriť službu Apple Arcade.

Zakomponovanie čipu M1 do Apple TV, by dávalo zmysel či už po finančnej alebo výkonnostnej stránke. Tak isto by sme sa mohli dočkať upravenej verzie, ktorá získa viacej jadier GPU a menej jadier CPU. Predsa len sa jedná o produkt, ktorý je stále zapojený v sieti a nie je jeho primárnou úlohou šetrenie batérie na predĺženie výdrže.

Posledná piata generácia Apple TV vyšla v roku 2017 a od tej doby sme sa nedočkali žiadnej zmeny. Predpokladáme, že nástupcu môžeme očakávať niekedy v septembri 2021. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy. Malo by Apple predstaviť ďalšiu Apple TV, alebo je za vás tento produkt zbytočný?

Prečítajte si tiež  Po predstavení iPhonu 12 bude iPhone 11 výrazne lacnejší. Modely 11 Pro a XR sa už predávať nebudú...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.