Aj keď sa spoločnosť Apple rada stavia do pozície novátora, v jej portfóliu sa stále nachádzajú produkty, ktoré by ste tu už možno roky nečakali.

Tento technologický gigant je však preslávený svojou podporou starých zariadení a presne preto má v ponuke rôzne druhy príslušenstva či elektroniky, ktoré väčšina z nás bežne nepoužíva a už si ho nikdy nezakúpi. Napriek tomu sa však na tento typ výrobkov stále nájdu záujemcovia a preto ich firma drží na sklade.

Apple SuperDrive 

Apple SuperDrive
Zdroj: Apple

Aj keď je dizajn tohto zariadenia na prvý pohľad relatívne moderný, v skutočnosti ide o extrémne starú technológiu. Apple ju predstavil ešte v roku 2008, aby mohol používateľom pôvodného MacBooku Air (ktorý prišiel na trh v tom istom roku) ponúknuť externú CD / DVD jednotku. Daný počítač ňou totiž rovnako, ako dnes, už nedisponoval.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Na druhej strane však predaj SuperDrivu v roku 2024 dáva zmysel, nakoľko CD/DVD už roky nepodporujú žiadne MacBooky, ktoré má gigant v ponuke.

Apple SuperDrive sa štandardne predáva za 89 €. Počítajte, ale s tým, že vám bez adaptéra USB-A > USB-C bude prakticky nanič.

Prevodník MagSafe na MagSafe 2

Prevodník MagSafe na MagSafe 2
Zdroj: Apple

To, čo vám však bude v roku 2024 oveľa viac nanič, ako SuperDrive je klasický prevodník z konektora MagSafe na MagSafe 2. Apple ho predáva za 10 € a v praxi pomocou neho môžete nabíjať MacBook Pro, alebo MacBook Air z roku 2012, ktorý už má MagSafe 2 aj skrz pôvodný štandard, ktorý uzrel svetlo sveta ešte v roku 2006.

Na čo je to dobré? Nevieme. Pravdepodobne však stále existuje mizivé percento používateľov, ktorí to dokážu využiť (alebo má Apple plné sklady tohto príslušenstva, ktoré sa nikdy veľmi nepredávalo…)

EarPods s 3,5 mm konektorom 

EarPods 3,5 mm
Zdroj: Apple

Klasické káblové slúchadlá EarPods s 3,5 mm konektorom prišli na trh po prvýkrát v roku 2012, keď ich spoločnosť Apple uviedla po boku iPhonu 5.

Neskôr v roku 2016 výrobca tento konektor z iPhonu 7 odstránil (kvôli vodeodolnosti) a tak sa postupne na trh dostali modernejšie EarPods s Lightning konektorom.

V roku 2023 navyše ponuku obohatila aj verzia EarPods, ktorá má na svojom konci USB-C konektor a dokonca podporuje bezstratové prehrávanie zvuku.

Apple však napriek tomu stále predáva aj model s Lightning konektorom a dokonca aj model s 3,5 mm konektorom. Za každé jedno prevedenie si pýta 19 €. Či je to veľa, alebo málo už necháme posúdiť na vás.

Prečítajte si tiež  Tip: Vedeli ste o tom, že na iPhone môžete natáčať video a fotiť súčasne?

30-pinový USB-A nabíjací kábel 

Apple 30 pinový kábel
Zdroj: Apple

Staršie ročníky si ešte možno pamätajú na kábel, ktorý sme používali pred rokom 2012 a teda v období, kedy Lightning nebol na svete. Bol to pomerne nepraktický 30-pinový konektor, ktorý sa dodával ku iPhonu, iPadu či iPodu niekoľko dlhých rokov.

Jeho veľkou výhodou bolo, že už podporoval prelomovú technológiou Bluetooth 2.0, ktorá bola svetu odhalená začiatkom 21. storočia. Naopak nevýhodu predstavoval fakt, že sa dal do zariadenia napojiť len z jednej strany.

Ak ste ho mali niekedy v rukách, určite nám potvrdíte, že najmä v noci, keď ste na konektor nevideli, to vedel byť nepríjemný boj.

Bezpečnostný zámok pre Mac Pro 

Mac Pro Security Lock Adapter
Zdroj: Apple

Určite si pamätáte na Mac Pro z roku 2013, ktorý po predstavení spôsobil v technologickom svete veľký rozruch pre svoj unikátny dizajn a tiež na tú dobu extrémne vysokú cenovku.

Zariadenie, po ktorom v tom čase túžil snáď každý zarytý fanúšik Apple bolo natoľko drahé, že preň výrobca ponúkal aj špeciálny bezpečnostný adaptér, pomocou ktorého ste si ku počítaču mohli pripojiť kompatibilný zámok Kensington.

Možno vás prekvapí, že tento bezpečnostný adaptér Apple predáva ešte aj dnes, v roku 2024, kedy má predošlá generácia Macu Pro aj v novších prevedeniach veľmi nízku hodnotu. Ak ho, ale máte doma a chcete si ho zabezpečiť, adaptér si viete zaobstarať za 55 €.

Apple Watch Link Bracelet 

Apple Watch Link Bracelet
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple neaktualizovala dizajn svojho elegantného remienku Link Bracelet, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a obsahuje jednoducho odnímateľné segmenty, od začiatku predaja prvých Apple Watch, ku ktorému došlo ešte v roku 2015.

Apple píše, že tento remienok je vhodný pre modely vo veľkostiach 42 mm a 38 mm (čomu zodpovedajú všetky Apple Watch po model Series 4) a predáva ho za cca 500 €.

Samozrejme, kompatibilný je aj s novšími modelmi, no otázne zostáva, či by ho bol niekto za takto šialenú cenu ochotný vôbec kúpiť. Na trhu sú totiž pokojne aj niekoľkonásobne lacnejšie alternatívy, ktoré sú vyrobené z rovnakého materiálu a taktiež sa spoliehajú na skoro totožný dizajn.

Kolieska pre Mac Pro, ktoré v roku 2019 obleteli svet 

Mac Pro kolesá
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple dokáže z času na čas predstaviť poriadnu bizarnosť a presne tou boli pred pár rokmi aj kolesá na Mac Pro, ktoré sú síce dizajnovo dokonalé a tiež užitočné, no zato extrémne drahé. Firma totiž toto príslušenstvo, ktoré je kompatibilné s Macom Pro 2019, alebo novším, predáva ešte aj dnes a to za extrémnych 849 €.

Prečítajte si tiež  Apple Headset uvidíme už v roku 2022. Predaj však môže začať neskôr. Potvrdil to ďalší renomovaný zdroj

Možno by aj jedny z najdrahších koliesok, aké si môžete kúpiť ku počítaču, stáli za to, keby obsahovali brzdu. Tá tú však absentuje a tak vám môže na mierne nerovnej podlahe váš Mac Pro za tisíce eur bez problémov utiecť. To sa veru nepodarilo.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -