Spoločnosť Apple spustila svoju filmovú a seriálovú streamovaciu službu ešte v roku 2019, pričom majitelia nových zariadení mohli využiť akciu 1 ročného bezplatného predplatného, ktorá sa dá uplatniť do dnešných dní.

Analytická spoločnosť Digital TV Research teraz uskutočnila výskum, v ktorom zistila, že Apple TV+ môže mať v roku 2026 približne 36 miliónov platiacich používateľov. Aj keď to v porovnaní s konkurenciou nie je veľké číslo, samo o sebe znamená, že Apple si veľmi dobre prilepší na svoj bankový účet.

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, analytici tiež zistili, že služba Disney+ do uvedeného roku predbehne Netflix, nakoľko obdrží až 284,2 miliónov predplatiteľov. Spomínaný Netflix má predstavovať druhú najväčšiu službu s 270,7 miliónmi predplatiteľov.

Nízky trhový podiel je logický 

Apple TV+Je nad svetlo jasné, že trhový podiel spoločnosti Apple nebude v tejto oblasti príliš veľký, no vzhľadom na spôsob, akým sa Apple TV+ postupne vyvíja sa tomu ani nemôžeme čudovať. Kompetentní sa totižto držia striktne svojho vlastného exkluzívneho obsahu a ten logicky pribúda veľmi pomaly.

Prečítajte si tiež  Výroba iPhonu 13 Pro je o niečo drahšia ako v prípade iPhonu 12 Pro. Prečo sa cena nemení?

Dnes ešte nie je jasné, koľko má Apple TV+ skutočných predplatiteľov, nakoľko to firma nikde nezverejnila. Na strane druhej sa odhaduje, že približne polovica z tých, ktorí využili ročné predplatné si službu platia aj po jeho skončení.

Napíšte nám do komentára, ako ste na tom vy. Platíte za Apple TV+ alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.