Vyzerá to tak, že Apple sa svojej inteligentnej televíznej krabičky len tak ľahko nevzdá. Moderný „come-back“ prišiel v roku 2015, kedy bola prekopaná od základov. Teraz by mala priniesť ďalšie vylepšenie. Po rokoch sa sem dostane výkonnejší procesor.

Apple TV sa dočká nástupcu. Dostane výkonnejší procesor.

Spoločnosť Apple pracuje na neustálom rozširovaní Apple TV aj vrámci vstavaných aplikácii v nových televízoroch. Samozrejme, tieto appky nevedia ani zďaleka všetko čo malá krabička ale vedia tie najdôležitejšie funkcie, ktoré na nej väčšinou používame.

- Reklama -

Tak či onak, pokiaľ chce niekto Apple TV, má ju mať. V roku 2020 si ale môže kúpiť len posledný aktualizovaný model Apple TV4K, ktorý prišiel na trh ešte v roku 2017. To nie je nič moc. Druhou možnosťou je ešte starší model z roku 2015. Ten používame v redakcii dodnes a bez problémov funguje. V podstate už ale ide o veľmi starý produkt.

Vyslovene si to teda pýta upgrade. 5 ročné zariadenie ponúka ešte čip Apple A8 (videli sme ho aj v iPhone 6). Novšia verzia má potom v sebe Apple A10X Fusion. Ten je omnoho výkonnejší ale opäť 3. generácie starý.

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším set-top streamovacím zariadením, aké si môžete kúpiť
Apple TV sa dočká nástupcu. Dostane výkonnejší procesor.

Zmienka o Apple TV 6. generácie v iOS 13.4.

Redakcia magazínu 9to5mac sa po novom trochu pohrabala v kódoch operačného systému tvOS 13.4. a dospela k potešujúcim záverom. Objavil sa tu aj model s kódovým označením „T1125“. To by malo značiť zariadenie, ktoré má v sebe procesor Apple A12 Bionic alebo novší. No a vzhľadom na to, že žiadna súčasná Apple TV tento čip nemá, môžeme predpokladať, že ide o testovanie úplne novej generácie.

Tento produkt sme popravde očakávali ešte koncom minulého roka. Napokon sa však na svetlo sveta nedostal a tak sme zapochybovali, či toto zariadenie vôbec dostane nástupcu. No a keďže je nové zariadenie testované na iOS 13.4. môžeme predpokladať, že práve s týmto operačným systémom bude predstavené na trhu.

Samotný softvér by mal prísť niekdy v marci. Presne v tomto čase očakávame Keynote, kde uvidíme aj iPhone SE 2/ 9 či iPad Pro. Nie je vylúčené, že sa tu objaví aj nová Apple TV. Tešíte sa?

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším "set-top streamovacím zariadením", aké si môžete kúpiť
Apple TV sa dočká nástupcu. Dostane výkonnejší procesor.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.