Apple TV na Xboxe

Vyzerá to tak, že kúpa hardvérovej Apple TV dáva čoraz menší zmysel. Aplikácia, ktorá zastupuje streamovaciu službu s rovnakým názvom a takisto požičovňu/obchod filmov a seriálov sa dostáva na viacero platforiem. Od začiatku minulého roka to boli prevažne Smart TV. Teraz sa však Apple TV vyskytlo aj v herných konzolách Xbox.

O týchto skutočnostiach sme informovali už niekoľkokrát. Až teraz sa to ale všetko stalo oficiálne a dostupné pre používateľov. Samotnú streamovaciu službu nájdete na zariadeniach Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S. To je dobrá správa najmä preto, že nepotrebujete najnovší hardvér. Vystačí vám aj starší model.

- Reklama -

Je to vôbec po prvýkrát, čo sa Apple TV dostalo do hernej konzoly. Uvidíme, či sa na niečo podobné môžeme tešiť aj v prípade PlayStation 5. Takáto informácia zatiaľ nebola zverejnená.

Otvára sa tu zároveň aj priestor na diskusiu, či ešte stále potrebujeme fyzický set-top box Apple TV. Je celkom pravdepodobné, že Apple predstaví nástupcu súčasnej generáciu, no tento produkt môže o pár rokov úplne zaniknúť.

Aj keď to bude škoda, predaje majú klesajúcu tendenciu a technologickému gigantovi sa z dlhodobého hľadiska oplatí viac investovať do služby na báze mesačného predplatného. Do komentára nám napíšte, aký je váš názor na túto tému.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -