Apple TV na Xboxe

Vyzerá to tak, že kúpa hardvérovej Apple TV dáva čoraz menší zmysel. Aplikácia, ktorá zastupuje streamovaciu službu s rovnakým názvom a takisto požičovňu/obchod filmov a seriálov sa dostáva na viacero platforiem. Od začiatku minulého roka to boli prevažne Smart TV. Teraz sa však Apple TV vyskytlo aj v herných konzolách Xbox.

O týchto skutočnostiach sme informovali už niekoľkokrát. Až teraz sa to ale všetko stalo oficiálne a dostupné pre používateľov. Samotnú streamovaciu službu nájdete na zariadeniach Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S. To je dobrá správa najmä preto, že nepotrebujete najnovší hardvér. Vystačí vám aj starší model.

Je to vôbec po prvýkrát, čo sa Apple TV dostalo do hernej konzoly. Uvidíme, či sa na niečo podobné môžeme tešiť aj v prípade PlayStation 5. Takáto informácia zatiaľ nebola zverejnená.

Otvára sa tu zároveň aj priestor na diskusiu, či ešte stále potrebujeme fyzický set-top box Apple TV. Je celkom pravdepodobné, že Apple predstaví nástupcu súčasnej generáciu, no tento produkt môže o pár rokov úplne zaniknúť.

Aj keď to bude škoda, predaje majú klesajúcu tendenciu a technologickému gigantovi sa z dlhodobého hľadiska oplatí viac investovať do služby na báze mesačného predplatného. Do komentára nám napíšte, aký je váš názor na túto tému.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro je pocitovo ľahší než udáva výrobca. Ako je to možné?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -