Len včera sme vám priniesli informáciu, že Apple má už pripravenú novú generáciu Apple TV 4K (6. generácie) a teraz sa čaká na predstavenie a rozoslanie do sveta. Hoci sa zariadenie dočká určitých zmien a vylepšení, nebude to nič zásadné a možno ani pozorovateľné. Dôvodom tejto aktualizácie môže byť najmä služba Apple Arcade. Chce spoločnosť vlastnú hernú konzolu?

Chce Apple urobiť z Apple TV „hernú konzolu“?

Možno, že vám nadpis príde trochu odvážny, no podľa nás nie je vôbec prehnaný. Apple TV určite nemôže konkurovať herným konzolám ako Playstation alebo Xbox. Nie je na to zameraná a ani konštruovaná. To však stále neznamená, že sa na nej nemôžete hrať jednoduchšie hry, ktoré vás vedia kvalitne zabaviť a zamestnať na celé hodiny. Existujú používatelia (a nie je ich málo), ktorý Apple TV využívajú práve na hranie. V kombinácii so službou Apple Arcade ide o zaujímavú kombináciu.

Práve príchod hernej platformy naznačil, že jablková spoločnosť sa bude v budúcnosť zaoberať aj herným priemyslom a tituly nemusia byť nutne určené len pre mobilné zariadenia. Podľa rôznych správ už Apple pracuje na vlastnej hernej konzole, no jej predstavenie je ešte „vo hviezdach“. Zatiaľ si musíme vystačiť s hardvérom, ktorý už máme dostupný. No a ideálny základ preň ponúka Apple TV, ktorá má výkon iPhonu/ iPadu a tak nemá problém rozbehnúť tituly z mobilných zariadení v plnej kvalitne, na veľkej obrazovke televízora.

Šiesta generácia bude obsahovať procesor A12X Bionic, ktorý pochádza z iPadu Pro 2018. Aj v roku 2020 ide o veľmi výkonný čip, ktorý bude na pozadí vykonávať oveľa menej procesov, ako práve v jablkovom tablete. Považujeme to za skvelú voľbu.

Čo sa týka operačnej pamäte RAM, kapacitu momentálne presne nepoznáme, no odhadujeme ju na 4 GB. Apple TV 6. generácie poskytne aj väčšie základné úložisko. Nároky na herné tituly sa neustále zvyšujú a to si pýta daň práve v tejto sfére. Lacnejší model bude mať k dispozícii 64 GB a drahší zase 128 GB…

Suma sumárom to vychádza tak, že Apple TV už nebude len nástroj na sledovanie filmov, seriálov, počúvanie hudby alebo iného obsahu vo vašej obývačke. Jej možnosti sa budú neustále rozširovať a nová generácia, ktorá už klope na dvere sa stane sama osebe „pseudo“ hernou konzolou. Je to možno taký medzistupeň pred tým, kým Apple predstaví plnohodnotnú hernú konzolu. V spolupráci s VR/AR (na ktorom sa pracuje) by mohlo ísť o poriadny zážitok. Zatiaľ však túto úlohu prenecháme spoločnosti Sony (PS) a Microsoft (Xbox).

Prečítajte si tiež  Apple stanovil dátum predstavenia nového iPhonu na 21. marec
Chce Apple urobiť z Apple TV "hernú konzolu"?
Chce Apple urobiť z Apple TV „hernú konzolu“?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.