Vôbec nás neprekvapilo, že sa o dnešný únik zo sveta Apple opäť postaral renomovaný leaker Jon Prosser. Presnosť jeho informácii momentálne nemá konkurenciu. V dnešnom tweete spomenul produkt, na ktorý sa možno trochu zabudlo. Bude ním Apple TV 4K šiestej generácie, ktorá ponúkne vyšší výkon a tak isto aj väčšie úložné varianty už v základe.

Nová Apple TV príde o pár dní či týždňov

Ak ste si mysleli, že Apple žiadnu novú Apple TV nepredstaví, boli ste na omyle. Hoci nejde o tak dôležitý produkt ako napríklad iPhone alebo Apple Watch, stále tvorí určité percento predajov a používatelia ho obľubujú. Jej posledná verzia je v predaji už dlho (2017) a chcelo by to vylepšenie. Inžinieri si to samozrejme uvedomujú a presne preto pripravili novú Apple TV 4K (6. generácie).

Podľa informácii Jona Prossera je jej predstavenie na spadnutie, nakoľko je zariadenie hotové a niekde v skladoch čaká na to, kým bude vyexpedované do celého sveta.

Novinka bude ponúkať procesor Apple A12X, ktorý poznáme napríklad z iPadu Pro 2018 a je len o málo horší, ako jeho vylepšená verzia A12Z, ktorú nájdeme v iPade Pro 2020. Jablková spoločnosť sa evidentne sústredí na to, aby Apple TV držala krok s najväčšími nárokmi používateľov. Môžu sem patriť napríklad aj hry z Apple Arcade, ktoré už síce zvláda aj verzia z roku 2017, no do budúcnosti môže mať určité problémy (nakoľko sa bude zvyšovať ich náročnosť).

Okrem toho sa dočkáme aj väčšieho úložiska. Doteraz sme nakupovali túto „krabičku“ s 32 GB alebo 64 GB pamäťou. Po novom sa to zmení. Základ bude tvoriť 64 GB a vyššia verzia ponúkne až 128 GB. Je to priama reakcia na väčšie množstvo multimediálneho obsahu alebo hier, ktoré používatelia inštalujú. To, kedy sa Apple TV 6. generácie dostane do predaja zatiaľ nevieme, no ako sme už uviedli vyššie, oficiálny dátum je na spadnutie. Apple využíva kódové označenie tohto produktu ako „Neptune T1125“. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Tri objektívy v iPhone môžu byť tento rok realita.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.