Ak ste sledovali prvú tohtoročnú konferenciu, určite vám neuniklo, že spoločnosť Apple predstavila nový systém na zlepšenie farieb a kontrastu pre akúkoľvek televíziu, prepojenú s Apple TV. O všetko sa postará automatický softvér, ktorý bude spolupracovať s iPhonom. Vy tak nebudete musieť manuálne nastavovať vôbec nič.

No a aj keď sa jedná o šikovnú funkciu, ktorá by pokojne mohla byť výsadou len najnovšej Apple TV4K s procesorom A12 Bionic, v skutočnosti bude k dispozícii aj so starším modelom Apple TV4K s procesorom A10X Fusion a dokonca aj s Apple TVHD s procesorom A8! Jedinou podmienkou bude inštalácia operačného systému tvOS 14.5 a iOS 14.5.

Ako bude fungovať kalibrácia farieb v praxi?

Systém bude fungovať vďaka TrueDepth kamere, ktorú priložíte pred obrazovku televízora a svetelný senzor zaháji po vašom odsúhlasení meranie farieb. Po niekoľkých sekundách by mal byť proces ukončený a vy sa tak môžete tešiť na lepšie filmové či seriálové zážitky.

Každý kto si už nastavoval farby na televízore vie, že to nie je žiadna zábava. Špeciálne to hovoríme o paneloch, ktoré disponujú technológiou HDR. Apple však myslelo ináč a celé to spravilo až extrémne jednoduché. Žiaľ, presné farby a kontrast budú k dispozícii iba vtedy, keď bude používať Apple TV.

Po jej vypnutí alebo prepnutí do iného zariadenia (napríklad set-top boxu na príjem klasického televízneho signálu) sa vrátite ku starým farbám.

Na strane druhej však už budete mať aspoň lepšiu predstavu, ako by to asi malo vyzerať. Napíšte nám do komentára, čo si o tejto funkcii myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.