Spoločnosť Apple sa stáva čoraz viac otvorenejšou. V poslednej dobe robí kroky, vďaka ktorým je všetko akosi jednoduchšie. Najnovšie Sony televízory podporujú aplikáciu Apple TV. Vďaka tomu bude možné pozorovať Apple TV+ bez iPhonu či napríklad klasickej krabičky Apple TV.

Sony televízory podporujú aplikáciu Apple TV, samozrejme len vybrané modely.

Ešte začiatkom tohto roka sme sa dozvedeli, že spoločnosť Apple prinesie podporu aplikácie Apple TV pre bežné televízory. Jablková spoločnosť konkrétne spomínala značky Samsung, Sony a Vizio. Prvá menovaná spoločnosť túto appku priniesla formou aktualizácie už dávnejšie. Sony a Vizio však stále akosi zaostávajú. Do spustenia Apple TV+ už ale nemajú skoro žiaden čas. Nové správy ale hovoria o tom, že minimálne spoločnosť Sony umožní appku Apple TV stiahnuť v týchto dňoch. Všetko však len pre vybrané modely.

Aplikácia Apple TV, ktorej súčasťou by mala byť aj služba Apple TV+ bude dostupná v najnovšej aktualizácii softvéru. Tá nevychádza v jeden deň ale postupne všetkým používateľom, ktorých sa to týka. Aplikácia by mala byť dostupná na všetkých televízoroch, ktoré podporujú aj funkciu AirPlay 2. Ak teda máte doma Sony a viete si streamovať obraz z vášho iPhonu pomocou zrkadlenia obrazovky, je veľmi pravdepodobne, že si onedlho spustíte aj najnovší film pomocou aplikácie Apple TV.

Dá sa povedať, že Apple týmto krokom tak trochu “zabíja” klasickú krabičku Apple TV. Pomocou AirPlay 2 si viete tento produkt pomerne dosť dobre vynahradiť. Ak teda budete kupovať nový televízor, dajde si pozor práve na podporu tejto funkcie. Nebudete musieť kupovať klasickú Apple TV a ušetríte nejaké peniaze.

Sony televízory podporujú aplikáciu Apple TV. Službu Apple TV+ tu budete môcť sledovať bez iného hardvéru. - svetapple.sk
Sony televízory podporujú aplikáciu Apple TV. Službu Apple TV+ tu budete môcť sledovať bez iného hardvéru. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here