Streamovacia platforma Apple TV+ sa stále rozrastá a pokiaľ si ju chcete vyskúšať sami, v tomto článku vám dáme tipy na 10 zaujímavých filmov a seriálov, ktoré by ste nemali vynechať.

Okrem komédií či trilerov sme do zoznamu zaradili aj niekoľko snímok, ktoré sú určené priamo pre deti. Veríme preto, že si tu na svoje príde úplne každý!

10. The Afterparty

Ak máte chuť na seriál, ktorý má všetko, od komédie po záhady a dokonca aj scény s vraždou, musíte si pozrieť The Afterparty. Tento seriál sa zameriava na záhadnú vraždu na stredoškolskom stretnutí.

Každá z ôsmich epizód obsahuje prerozprávanie tej istej noci z pohľadu inej postavy, pričom každá má svoj vlastný jedinečný vizuálny štýl a filmový žáner, ktorý zodpovedá osobnosti rozprávača.

9. Ted Lasso 

Určite nebudeme klamať keď napíšeme, že Ted Lasso je jeden z najpopulárnejších seriálov na Apple TV+. Technologický gigant dokonca minulý rok organizoval podujatia, kde sa mohli fanúšikovia stretnúť s hlavnými predstaviteľmi tejto série.

Jason Sudeikis v nej hrá Teda Lassa, vysokoškolského futbalového trénera z Kansasu, ktorého najali, aby trénoval profesionálny futbalový tím v Anglicku napriek tomu, že nemá žiadne skúsenosti s trénovaním futbalu. A hoci to má skončiť pohromou, tohto pozitívneho chlapíka si zrazu všetci zamilujú.

8. The Morning Show 

„Ranná šou“ plná špičkového hereckého osadenstva skúma nekompromisný svet ranných správ a životy ľudí, ktorí pomáhajú Amerike ráno sa prebúdzať. The Morning Show je nefalšovane úprimná dráma, ktorá sa pozerá na dynamiku moci medzi ženami a mužmi na pracovisku, a to cez optiku dvoch komplikovaných žien, ktoré sa snažia preplávať mínovým poľom náročnej práce a zároveň čelia krízam v osobnom ale aj profesionálnom živote.

7. Central Park 

Central Park je animovaná hudobná komédia o rodine Tillermanovcov, ktorá žije v Central Parku. Owen, správca parku, a Paige, jeho manželka novinárka, vychovávajú svoje deti Molly a Colea v najznámejšom parku na svete a zároveň sa bránia hotelovej dedičke Bitsy Brandenhamovej a jej dlhoročnej asistentke Helen, aby toto krásne miesto plné zelene premenila na bytové komplexy.

6. Hello Jack

Ak máte deti, tento seriál si zamilujú. Jack je jedným z najrozvážnejších a najstarostlivejších obyvateľov Clover Grove, každého víta s láskavosťou a humorom. Jeho schopnosť šíriť súcit, tvorivosť a predstavivosť inšpiruje všetkých v mestečku, aby robili to isté.

5. Finch

Post-apokalyptický film nás zoznámi s postavou Fincha (Tom Hanks), ktorý patrí medzi posledných žijúcich ľudí na planéte Zem. Hlavnému hrdinovi robí spoločnosť jeho verný psí pomocník, ktorému sa rozhodne zostrojiť náhradu v podobe robota aby sa o neho postaral v prípade, že Finch zomrie. Film následne vyobrazuje puto, ktoré si medzi sebou hlavná trojica buduje.

4. The Tragedy of Macbeth

V prípade snímky The Tragedy of Macbeth si príde na svoje každý fanúšik historických trilerov. Denzel Washington a Frances McDormandová sa ocitajú v hlavných úlohách odvážnej a neľútostnej adaptácie Joela Coena, príbehu o vražde, šialenstve, ambíciách a hnevlivej ľstivosti.

3. Wolfwalkers

Teraz sa pozrieme na snímku, ktorá zaujme najmä vaše deti. V časoch plných povier a mágie sa mladá lovkyňa Robyn Goodfelloweová vydáva so svojím otcom do Írska, aby vyhubila poslednú vlčiu svorku.

Pri skúmaní zakázaných území za hradbami mesta sa Robyn spriatelí so slobodomyseľným dievčaťom Mebh, členkou tajomného kmeňa, o ktorom sa hovorí, že má schopnosť premieňať sa v noci na vlkov.

Keď pátrajú po Mebhinej zmiznutej matke, Robyn odhalí tajomstvo, ktoré ju vtiahne hlbšie do čarovného sveta vlkodlakov, a riskuje, že sa premení na to, čo má jej otec za úlohu zničiť.

2. Snoopy in Space

Opäť tu máme niečo pre deti. V sérii 12 krátkych animovaných filmov s Charlie Brownom a obľúbenou partiou Peanuts sa môžete vyblázniť so Snoopym. Snoopy si plní svoje sny a vydáva sa na ďalšie veľké dobrodružstvo: stane sa astronautom NASA. Snoopy sa spolu s Charlie Brownom a zvyškom arašidovej bandy ujme velenia na Medzinárodnej vesmírnej stanici a preskúma Mesiac a ďalšie miesta.

1. Tiny World 

Tento dokumentárny seriál, ktorý nahovoril Paul Rudd, vám predstaví neznámych a hlavne malých prírodných hrdinov. Každá epizóda je plná prekvapivých príbehov a veľkolepých filmových záberov, ktoré sa zameriavajú na malé tvory a neobyčajné veci, ktoré robia, aby prežili. Verte alebo nie, tieto krátke filmy chytia za srdce každého diváka!

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.