Predpokladáme, že väčšina fanúšikov spoločnosti Apple používa aj Apple TV. Jednoduchá krabička dokáže preniesť množstvo multimediálnej zábavy priamo do vašej obývačky. S aktualizáciou tvOS 14 však konečne dostáva možnosti, ktoré nám tu doposiaľ chýbali. Týkajú sa šetriča obrazovky.

tvOS 14 a šetrič obrazovky

Apple neustále rozširuje nastavenia svojich operačných systémov. Výnimkou nie je ani ten, ktorý beží na Apple TV. Jeho nová verzia s označením tvOS 14 prináša funkciu, ktorá vám pomôže do značnej miery individualizovať šetriče obrazovky. U konkurencie by sme to možno považovali za samozrejmosť. Pri Apple sme na toto nastavenie museli čakať niekoľko rokov. Našťastie je konečne tu.

- Reklama -

V tvOS 13 máte k dispozícii 4 témy, ktoré vám nabehnú na obrazovku v čase, kedy je v nečinnosti. Jedná sa o život, mestskú panorámu, krajiny či vesmír. Ich zobrazovanie je pomerne náhodné. Používateľ vie nastaviť v podstate len to, ktoré preferuje viac a ktoré preferuje menej. Pokiaľ máte svojho favorita, až po aktualizácii na tvOS 14 budete vedieť zvoliť, aby sa vám prehrával výhradne on sám.

Z praktického hľadiska sa vám teda môžu najviac páčiť témy vesmíru, no niekedy sem skočia aj témy mesta a ostatné… Novinka toto zmení, a keď si zvolíte konkrétny šetrič, nebude sa musieť kombinovať so žiadaným iným. Aj keď sa jedná iba o úplnú maličkosť, za nás má Apple za tento krok veľké plus. Páči sa vám toto drobné vylepšenie?

tvOS 14 dostáva lepšie možnosti nastavenia šetričov obrazovky.
tvOS 14 dostáva lepšie možnosti nastavenia šetričov obrazovky.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.