Jedna z najväčších technologických spoločností na svete chystá zariadenie, ktoré už dnes očakáva množstvo fanúšikov. Budúcnosť samostatných zariadení Apple TV a HomePod je nejasná a presne preto by sa mali o pár rokov spojiť. Teraz sa k tomu vyjadril aj známy leaker.

Ako uvádza Mark Gurman (presnosť 88,8 %) vo svojej správe pre agentúru Bloomberg, v Cupertine sa s vývojom uvedeného produktu zatiaľ nikam neponáhľajú. V praxi by mal slúžiť ako komplexné domáce centrum, ktoré zabezpečí obraz aj zvuk a majiteľ si ho umiestni napríklad do obývacej izby.

Taktiež sa však Apple zaoberá aj vývojom HomePodu, ktorý bude určený na komunikáciu cez FaceTime. Mal by mať vstavaný displej alebo robotickú ruku, ktorá nasmeruje kameru (napríklad iPadu) na vašu tvár, nech už sa nachádzate kdekoľvek v miestnosti.

Apple sa nikam neponáhľa

No a aj keď poznáme základy týchto zariadení, ich predstavenie je stále veľmi vzdialené. Podľa všetkého sa na trhu ukážu až niekedy okolo roku 2023, takže zákazníci môžu naďalej nakupovať aktuálnu generáciu Apple TV4K alebo HomePodu mini bez toho, aby to v blízkej budúcnosti ľutovali.

Na záver len dodáme, že Gurman o týchto produktoch informoval aj začiatkom roka, pričom neskôr spomenul, že sa nachádzali len v rannom štádiu vývoja a ich predstavenie môže trvať ešte dlho. Uvidíme, do akej miery mal pravdu.

Prečítajte si tiež  Film „The Banker“ mieri do kín, tesne potom do Apple TV+.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -