Mark Gurman (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg sa len pre malou chvíľou vyjadril ku budúcej generácií AirPods 3 a AirPods Pro 2. generácie. Teraz tu máme ďalšiu zaujímavú správu, pojednávajúcu o budúcnosti Apple TV a HomePodu.

Apple TV so vstavaným HomePodom a kamerou?V Cupertine existuje tajný projekt, ktorý má spájať obe tieto zariadenia do jedného. Výsledkom bude akýsi hybrid, určený pre domácnosť. Apple TV s HomePodom má obsahovať aj zabudovanú kameru pre FaceTime hovory či ďalšie technológie.

Gurman naznačuje, že vzhľadom na pomerne malú aktualizáciu Apple TV 4K z minulého mesiaca ma pripravované zariadenie predstavovať oveľa väčší pokrok v produktovej rade set-top boxu.

Očakáva sa, že záujem oň (v súčasnej podobe) bude do budúcnosti klesať kvôli sofistikovaným operačným systémom v moderných televíziách. Tie vám umožňujú spúšťať streamovacie služby (Netflix, HBO GO, Apple TV+ a ďalšie) či prehrávať multimediálny obsah. Aj to je jeden z dôvodov, prečo musí Apple nasmerovať svoju Apple TV viac na prostredie domácnosti.

Namiesto nového veľkého HomePodu

Ako by mohlo vyzerať prepojenie Apple TV a HomePod?
Zdroj: 9to5mac.com

Je zaujímavé, že technologický gigant chcel pôvodne predstaviť nástupcu veľkého HomePodu v roku 2022.

Vzhľadom ale na to, že pred pár mesiacmi kompletne ukončil jeho predaj (väčšej verzie z roku 2017) je skoro isté, že pomyselný nástupca už bude prepojený s Apple TV.

Tohto zariadenia sa žiaľ dočkáme až o niečo neskôr v porovnaní s predošlými plánmi. Aj keď Gurman nie je konkrétny, v kuloároch sa šepká o roku 2023 či dokonca 2024.

Napíšte nám do komentára, či sa vám myšlienka prepojenia Apple TV a HomePodu pozdáva. Z nášho pohľadu ide o výborný nápad.

Prečítajte si tiež  Čo prináša verejná beta verzia systému tvOS 15?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.