Už sme vás informovali o šialene drahej klávesnici, ktorú si môžete zakúpiť k iPadu Pro za 399€. Rozhodnutie či už vám to za tento produkt stojí alebo nie, ostáva na vás. My vám ale vďaka Jánovi Brezinovi môžeme s výberom trochu pomôcť. Práve v jeho videu sa dnes pozrieme na to, ako takáto klávesnica vyzerá a funguje v praxi.

Česká recenzia Magic Keyboard za 399€

Hoci je tak drahá, ako najlacnejší dostupný iPad, ani zďaleka nie je taká dokonalá, ako by ste za „tie prachy“ možno očakávali. Treba si však uvedomiť, že tento produkt sa predáva len ako príslušenstvo k tabletu a tak tu inžinieri v podstate ani nemohli zakomponovať všetko tak, ako to má napríklad MacBook alebo Magic Keyboard pre Mac.

Hovoríme napríklad o absencii ESC, FN alebo „F“-kových kláves. Tak isto je klávesnica pomerne ťažká a Apple na nej použilo materiál, na ktorom sú vidieť otlačky prstov. Medzi negatíva by sme mohli zaradiť aj fakt, že hoci sa jedná aj o púzdro, iPad vám z hrán neochráni a tak sú tieto časti náchylné na poškodenie.

Má aj pozitíva

Na druhej strane treba ale povedať, že „systém stability“ je vyladený absolútne dokonalo. Magnety držia iPad pevne a vďaka typickému postoju sa vám na ňom bude pracovať rovnako dobre, ako na počítači. Medzi „nezvyčajné“ veci by sme mohli zaradiť napríklad používanie vrchných kláves, na ktoré počas písania nemusíte dobre vidieť (iPad vám ich prekrýva). Je to ale malá daň za to, aby klávesnica nemusela mať zo zadnej strany podobné podporné prvky, ako to má napríklad Microsoft Surface.

iPad Pro s Magic Keyboard budete teda pohodlne používať aj na kolenách, čo je veľký bonusový bod. Medzi výhody patrí aj samotný trackpad, ktorý funguje výborne a používa gestá. Používanie klávesnice je podľa Jána Brezinu trochu hlučné ale nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Ak máte iPad Pro alebo si ho plánujete kúpiť a nepotrebujete počítač, bude to pre vás ideálna voľba. Otázne však ostáva, či vám to za tých 399€ vlastne stojí…

Prečítajte si tiež  12,9" iPad Pro kúpite konečne za vynikajúcu cenu. Obrovský tablet ma procesor z Macu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here