Popri predstavení iPadu Pro 2020 sme sa dočkali aj novéj Magic Keyboard, vďaka ktorej dokážete vyrobiť z tabletu počítač. Apple tento výrobok nezačalo predávať po boku nového iPadu. Uvedenie do predaja prišlo len pred pár dňami a to s cenou, ktorá vám vyrazí dych. Klávesnica pre 12,9″ iPad Pro 2020 stojí 399€…

Apple začalo predávať klávesnicu k iPadu Pro

Apple po novom propaguje svoj iPad Pro ako zariadenie, ktoré je akýmsi hybridom medzi notebookom a tabletom. Môže za to práve nová klávesnica, ktorú iPad ponúkol a obsahuje šikovný trackpad. Firma tiež upravila používateľské rozhranie, takže ovládanie je jednoduché a intuitívne. Ako už asi viete, táto klávesnica nie je v balení so samotným tabletom a treba si ju samostatne dokúpiť. Keďže ide o Apple, nie je to ani zďaleka lacné.

Pre základnú verziu iPadu Pro s menším 11″ displejom vás Magic Keyboard vyjde v Nemeckom Apple Online Store na 329€. Pokiaľ máte 12,9″ verziu, cena sa ešte navýši na 399€. Tu treba ale podotknúť, že sa jedná o skutočne prepracovaný produkt a zákazník neplatí len za klávesnicu, ale aj unikátny stojan, vďaka ktorému sa z iPadu Pro skutočne môže stať počítač. Pri mnohých stojanoch pre tablety je „počítačová poloha“ neprirodzená. Apple sa ale snažilo tento problém pri iPade vyriešiť.

Apple začalo predávať klávesnicu k iPadu Pro. Stoji 399€.
Apple začalo predávať klávesnicu k iPadu Pro. Stoji 399€.

Výhodou novej Magic Keyboard je, že samotné klávesy už obsahujú nožnicový systém, takže sa na nich lepšie píše a takisto sú menej hlučné. Musíme spomenúť aj fakt, že klávesnica je podsvietená, takže sa vám na nej bude dobre robiť aj v noci.

Apple do tohto produktu zakomponoval USB-C s podporou passtrough nabíjania, vďaka čomu bude možné v jednom momente nabíjať klávesnicu aj tablet. Na záver by sme ešte mohli spomenúť, že vďaka novej Magic Keyboard funguje na iPade Pro 2020 dôležitá bezpečnostná funkcia. Akonáhle tablet „zavriete“ automaticky sa hardvérovo odpojí mikrofón aby vás napríklad niekto neodpočúval. Idete do toho?

Apple začalo predávať klávesnicu k iPadu Pro. Stoji 399€.
Apple začalo predávať klávesnicu k iPadu Pro. Stoji 399€.
Prečítajte si tiež  Apple má problém kvôli 16 GB úložisku vo svojich zariadeniach!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.