Hoci sa iPhone 15 začne predávať až v septembri 2023, takže o zhruba tri mesiace, technologický gigant sa na to musí pripraviť včas. Aj preto sa pomaly ale isto začína chystať kompletná výroba, ktorá bude opäť prebiehať v čínskych fabrikách najväčšieho dodávateľa, spoločnosti Foxconn. Informoval o tom portál 9to5mac.

Tento dlhoročný partner spoločnosti Apple už začal s náborom zamestnancov, pričom zo začiatku im ponúka pomerne nízky plat. Ako píše portál The South China Morning Post, Foxconn sa zameriava najmä na skúsených bývalých zamestnancov, pri ktorých už nemusí opakovať školenia, ale môže ich priamo zapojiť do celého výrobného procesu.

Títo ľudia môžu po určitom čase získať bonus vo výške 8 000 juanov, čo je v prepočte zhruba 1 011 €. Foxconn tiež ponúka odmenu 1 000 juanov (cca 126 €) za odporúčanie ďalšieho pracovníka, ktorý sa pridá do tímu.

Pokiaľ odporučený pracovník zostane v továrni počas hlavnej sezóny a vydrží v nej aspoň 4 mesiace, na účet si môže pripísať 7 000 juanov (cca 882 €).

Mzda je nízka a podmienky sú extrémne 

A aj keď to na prvý pohľad nemusí vyzerať vôbec zle, treba si uvedomiť, že zamestnanci pracujú v továrni za mzdu cca 2,5 – 3 € na hodinu, pričom je úplne bežné, že ich zmeny mávajú viac, ako 12 hodín.

Rovnako tak platí, že počas hlavnej sezóny v podstate ani necestujú domov, nakoľko vo fabrike priamo bývajú a stravujú sa v nej.

Továrne však zvyčajne začínajú s náborom pracovníkov vo veľkom predstihu a ponúkajú nižšie odmeny, pričom postupom času zvyšujú nástupné odmeny, aby mali dostatok výrobných kapacít.

Kedy sa začne vyrábať iPhone 15? 

iPhone 15 Pro v oranžovej farbe
Zdroj: Gizmochina

iPhone 15 sa začne vyrábať už niekedy v lete 2023, pretože v septembri má byť predstavený a v priebehu týždňa, maximálne dvoch musia byť dostupné desiatky miliónov kusov týchto zariadení. Aj keď sa teda zvyčajne montujú práve v septembri, jednotlivé komponenty sú produkované už dnes.

Mnohé diely preto čakajú na skladoch, kým ich zamestnanci Foxconnu použijú v konkrétnych zariadeniach a zároveň sú zdrojom početných únikov, ktoré nám prezrádzajú, ako bude iPhone 15 v roku 2023 vlastne vyzerať.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro príde do predaja o rok. Už dnes ale existuje prvé príslušenstvo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -