Jony Ive je uznávaný dizajnér po celom svete a v posledných dňoch počúvame same správy z rozhovorov, ktoré poskytol rôznym magazínom či novinárom. Najnovšie sa rozhodol prezradiť niekoľko „pikošiek“ a novom, iPhone X. Ako sa ukazuje, Apple ho zo začiatku neplánovalo na 10. narodeniny iPhonu. To, že sa iPhone podarilo predstaviť práve počas takéhoto obdobia je vraj úplná náhoda. 

Skvelá náhoda

V najnovšom rozhovore pre  Mac Otakara Jony Ive prezradil, ako to bolo vlastne s iPhonom X. Už sme ti v predošlom článku povedali, že jeho vývoj netrval krátko a Apple sa jeho myšlienkou a prácou na ňom zapodieval dlhých 5 rokov. Dá a teda povedať, že na telefóné začali pracovať niekedy vtedy, keď svetlo sveta uzrel iPhone 5. Bolo to v roku 2012 a každý určite vie, že je to poriadna doba. Jony Ive ale informoval aj o tom, že hoci ide o veľmi revolučné zariadenie, pôvodne nikto neplánoval, predstaviť ho na 10. narodeniny iPhonu. Je to príjemná zhoda okolností, ktorú Apple využilo vo svoj prospech a podarilo sa mu to na výbornú. Po boku iPhonu 8 je tu ešte model „budúcnosti“, ktorý nám ukazuje budúci smer jablkových smartfónov.

- Reklama -

Jony Ive tiež prezradil novinky ohľadom Face ID. Podľa jeho názoru je používanie takejto funkcie omnoho pohodlnejšie ako používanie Touch ID a zmena jednoducho raz musela prísť. Či by prišla skôr alebo neskôr je už jedno, Apple by z toho ale tak veľmi nezískalo, nakoľko ku dnešnému dňu je o 2,5 roka popredu. Jony Ive tvrdí, že samotný vývoj Face ID bol veľmi zodpovedný a trval poriadne dlho. Apple funkciu testovalo dá sa povedať vo finálnej verzií úž od roku 2015. Dá sa povedať, že už vtedy bolo teda hotové Face ID pre iPhone X avšak do tohto roka ho v Apple ladili a vychytávali nedostatky.

Takýto dlhý vývoj bude mať určite aj veľmi dobrý vplyv na funkcionalitu novej služby s ktorou iPhone X prichádza. Netreba sa tu ale zaseknúť. Revolučný model je síce super avšak už dnes v Apple pracujú na úplne nových generáciách s úplne novými vylepšeniami, ktoré sa nám vraj budú páčiť. Ak si si teda myslel, že Apple sa na iPhone X zasekne, nie je to pravda. Apple sa vďaka iPhonu X posunie zase niekde inde!

iPhone X - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.