Pomaly ale isto sa to blíži a Apple v súčasnej dobe dokončuje práce na svojom nástupcovi súčasného iPhonu 6. Nový model by mal priniesť meno 6S a 6S Plus a ponúknuť by mohol najmä vnútorné zmeny. Dizajn by mal ostať takmer rovnaký. V súčasnosti už máme niekoľko informácií o tom, čo by mal nový iPhone ponúknuť a tak sme sa rozhodli spísať ich do jedného článku aj s pravdepodobnosťou, na ktorú odhadujeme, že sa daný fakt naplní.

1. Väčšie rozlíšenie – 35%

Nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus by mali priniesť väčšie rozlíšenie svojich špičkových retina displejov. Nie, že by v súčasnosti bolo rozlíšenie chabé, no oproti konkurencii je Apple predsalen trošku pozadu. Dočkať by sme sa mali najmä 2K displeja pri iPhone 6S Plus a FullHD displeja pri iPhone 6. Viac o rozlíšení sa dočítaš tu. Percentuálna pravdepodobnosť, že Apple prinesie väčšie rozlíšenie je podľa nášho názoru asi 30-35%, čiže veľmi malá avšak zdroje hovoria opak, tak uvidíme.

iPhone 6 a iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 6 a iPhone 6 Plus – svetapple.sk

2. Force Touch – 85%

Pri displeji sme začali a displejom budeme aj pokračovať. Nové iPhony by mali totiž ponúknuť technológiu Force Touch, ktorá dokáže rozoznať silu tlaku tvojho prsta na sklenenú plochu displeja a na základe toho pridať niekoľko nových funkcií, ktoré pomôžu v ovládaní. Apple už Force Touch používa pri hodinkách Apple Watch ale aj pri najnovších MacBookoch, ktorým slúži konkrétne v TrackPade. Šanca, že sa Apple rozhodne v novom modeli použiť Force Touch je asi 85-90%, čo môžeme považovať za naozaj vysokú.

3. FullHD FaceTime kamera – 50%

Spoločnosť Apple by mohla predstaviť v nových iPhonoch aj vynovenú prednú kameru, ktorá bude schpná nahrávať FullHD video, ktoré by mohlo byť podstatne kvalitnejšie ako to súčasné. To je zachytávané len v HD a teda 1280×720 pixelov. V tomto by si iPhone určite zaslúžil pokrok vzhľadom na fakt, že konkurencia ponúka omnoho kvalitnejšie predné kamery. Viac sa dočítaš tu. Šanca, že sa tak stane je asi 50-60%.

4. Predný blesk – 20% alebo 50%

Súčasťou prednej kamery, ktorá by mohla nahrávať vo FullHD by mohol byť aj blesk ako naznačujú zdroje. Práve ten by mohol dopomôcť k vyššej kvalite Selfie fotografií. Zatiaľ však nie je známe, v akej forme by asi takýto blesk mal byť. Zdroje naznačujú, že by mohol byť hardwarový, no my si osobne myslíme, že ak nejaký blesk Apple predstaví aj na prednej strane, pôjde o novú funkciu, ktorá bude pri fotke využívať silu jasu predného displeja. Šanca je v prípade HW verzie pod 20% v prípade SW pokojne aj 50-60%.

Prečítajte si tiež  Vieme, kedy sa začne predaj iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus na Slovensku a v Česku!
iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk

5. Zafírové sklíčko – 40%

Už minulý rok sa vo veľkom diskutovalo o tom, či Apple predstaví v iPhone 6 zafírové sklíčko. To sa ukázalo ako chybná špekulácia, no ako neskôr vyplynulo, Apple naozaj pracoval na zafíre avšak nepodarilo sa mu dohodnúť s dodávateľmi takéhoto sklíčka. Zafír môže byť preto veľmi reálny. Či sa však ocitne v novom iPhone 6S zatiaľ nevieme. Predpokladáme to asi na 40%, keďže súčasné iPhony 6 síce majú veľký problém so škrabancami na zaoblených hranách, no príliš veľa informácii o zafírovom sklíčku sa neobjavuje.

6. Pevnejšie telo – 70%

Apple na začiatku predaja svojho súčasného modelu iPhonu 6 zažilo jednu nepríjemnú aféru s ohýbaním tohoto zariadenia, ktorá trápila množstvo používateľov, ktorým sa iPhone „bezdôvodne“ ohol vo vrecku. Tomuto by sa s najväčšou pravdepodobnosťou v Cupertine už veľmi radi vyhli a práve preto by mal byť iPhone 6S ako aj jeho väčší brat iPhone 6S Plus vybavené špeciálnym hliníkom z leteckého duralu, ktorý by mal byť omnoho pevnejší ako ten súčasný. Pravdepodobnosť je asi 70-75%.

7. Nová farebná kombinácia – 70%

Nový iPhone by mohol dostať okrem troch súčasných farebných variácií aj ďalšiu, štvrtú, ktorou bude konkrétne „Rose Gold“. Takáto farba by sa na jablkové zariadenie naozaj hodila a to najmä preto, lebo by sa náramne hodila pre naše nežnejšie polovičky. Apple Rose Gold použila aj pri hodinkách Apple Watch. Tu však nejde o farbu hliníka ale o pravé zlato. Každopádne šanca, že uvidíme rúžový iPhone je celkom veľká. je to asi 70%. Viac renderov ružového iPhonu si môžeš pozrieť tu.

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk

8. Zadný fotoaparát – 80%

Apple by už konečne malo priniesť úplne nový fotoaparát. Ten súčasný je s vylepšeniami v iPhone prakticky už od roku 2011, kedy sme ho mohli vidieť v iPhone 4S. Od tejto doby sa samozrejme zmenil na nerozoznanie a jeho schopnosti sú naozaj neuveriteľné avšak, konkurencia je už úplne niekde inde po stránke rozlíšenia. Tu by sme sa mali dočkať 12mpx. Kvalita fotografie teda nezostane vylepšená len pri prednom ale aj pri zadnom čipe. Viac sa dozvieš tu. Šanca tu je až 80%!

9. 32GB ako základ – 35%

To čo sa nepodarilo minulý rok a časom sa to ukázalo ako neuveriteľne dobrý marketingový ťah sa možno podarí počas tohto roka. Minimálne tak to naznačujú rôzne zdroje. Apple by malo navýšiť základnú pamäť iPhonu až na 32GB. Tým pádom by boli v ponuke verzie 32GB, 64GB, 128GB. Mnohých však napadá, že by Apple mohlo posunúť limity a ponúknuť verzie 32GB, 128gb a 256GB to je však vysoko nepravdepodobné. Prvá možnosť je pravdepodobná asi tak na 35%, pretože Apple má svoj súčasný marketing s úložiskami a ich cenou neuveriteľne dobre rozbehnutý a čo funguje sa hneď neoplatí meniť však? Viacej sa dočítaš tu.

Prečítajte si tiež  Skúšobná výroba iPhonu v Indii bola úspešne dokončená.

10. Apple A9 s neuveriteľným výkonom – 99%/65%

Apple počas tohto roka predstaví nový iPhone, ktorý prinesie ďalšiu generáciu procesora. Tento krát pôjde o procesor s označením Apple A9 a prinesie podstatne vyšší výkon, ako má súčasný zástupca Apple A8. Dostať by totižto mal 3 či 4 jadrový procesor a taktiež by sa mal vylepšiť aj po grafickej stránke. Čo sa teda výkonu týka, iPhone 6S ale aj model 6S Plus bude poriadna mašinka, ktorá bude bez problémov schopná poraziť aj tých najväčších konkurentov, ktorým je v súčasnej dobe napríklad Samsung so svojim modelom S6. Šanca, že Apple prinesie Apple A9 procesor je samozrejme 99%. To či pôjde o niekoľko násobne výkonnejší procesor ako je Apple A8 je isté tak na 65%.

11. 2GB RAM – 85%

To, čo sme mohli vidieť v prípade iOS po prvý krát minulý rok pri predstavovaní iPadu Air 2 by sme mali vidieť takmer na isto aj tento rok pri predstavovaní iPhonu 6S. iPhone síce dokáže pomerne bezproblémovo vyžiť aj so súčasným jedným GB pamäte RAM avšak v niektorých prípadoch si doslova pýta viac a to o padaniach aplikácií a podobných bugoch ani nehovoríme. Apple jednoducho musí v tomto smere inovovať a to urobí na 85%.

V článku boli zrejme spomenuté všetky veci, ktoré zatiaľ o novom iPhone vieme. Pokiaľ sme niečo zabudli, pokojne nás upozorni v komentároch poprípade niečo dodaj k daným bodom. Taktiež čo sa týka percentuálnej pravdepodobnosti, tak ide len o náš názor a ak sa ti niečo nezdá vyjadri sa prečo by malo byť niekde percent viac či menej. Dúfame, že sa ti článok páčil a budeme radi, keď ho budeš ďalej sharovať napríklad na FB! 🙂

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -