Lacnejší prémiový iPhone z roku 2018 bol v roku 2019 extrémne populárny. Globálne šlo o najpredávanejší smartfón na svete. V Indii patril medzi najpopulárnejšie prémiové zariadenia na trhu. Apple si tu značne vylepšilo podieľ!

iPhone XR je číslo 1. medzi ostatnými prémiovými smartfónmi v Indii.

Apple sa snaží uchytiť sa na trhoch, kde to nemá vôbec jednoduché. Jedným z takýchto trhov je napríklad aj India, v ktorej si množstvo iPhonov produkuje sám. Dôvod je taký, že sú tu vysoké dovozné clá. Je to politika krajiny, ktorá má donútiť veľké spoločnosti, aby prišli na jej územie svoje produkty vyrábať. Vo všeobecnosti tu panuje relatívne zlá životná úroveň, ktorú by malo takéto riešenie zdvihnúť.

V Indii toho moc na výber nemajú a ľudia tu považujú za prémiové zariadenia modely typu iPhone XR, ktoré patrili globálne k tým lacnejším už v roku 2018. Práve tento model sa v krajine teší obrovskej popularite.

iPhone XR

Firma si zdvihla podieľ na trhu, medzi prémiovými zariadeniami medziročne až o 41%. Pomohol tomu hlavne iPhone XR, ktorý sa tu okrem iného začal aj vyrábať (koncom 2019). Najväčšími konkurentmi sú potom zariadenia Samsung’s Galaxy S10 Plus and OnePlus 7 Pro.

Okrem iPhonu XR sa v Indii už od roku 2017 produkuje napríklad iPhone SE, iPhone 6S alebo iPhone 7. Všetky produkty u nás považujeme za dosluhujúce alebo výbehové. Tu si ich však spokojní zákazníci veselo nakupujú a sú s nimi evidentne spokojní.

No a aj keď všetky čísla v Indii nasvedčujú tomu, že sa Applu veľmi dobre darí v snahe presadiť sa, stále to nie je ani z malého percenta to, čo by to mohlo byť. Je to obrovská krajina, v ktorej to vyzerá na beh na dlhé trate. Pomôcť v predajoch by mohol aj iPhone SE 2/ iPhone 9, ktorý bude predstavený v marci 2020. Pôjde o dostupné a veľmi výkonné zariadenie.

iPhone XR
iPhone XR je číslo 1. medzi ostatnými prémiovými smartfónmi v Indii.
Prečítajte si tiež  Donald Trump opäť komentuje spoločnosť Apple kvôli zabezpečeniu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.