Spoločnosť Apple predstavila iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, ktorý konečne ponúka technológiou ProMotion, umožňujúcu dynamicky meniť zobrazovaciu frekvenciu displeja v rozsahu od 10 Hz do 120 Hz. Už po prvom kontakte sme uviedli, že rozdiel v porovnaní s predchodcom je skutočne badateľný.

Zákazníci si túto novinku užijú napríklad pri sledovaní obsahu, v systémových animáciách, počas hrania hier a pri ďalších činnostiach, kde by malo byť plynulejšie zobrazovanie neustále k dispozícii. Ako sa však ukazuje, nie je to tak.

- Reklama -

Aj keď je maximálna obnovovacia frekvencia na úrovni až 120 Hz, niektorí vývojári tvrdia, že v rámci ich apiek je tento parameter obmedzený na 60 Hz. Najviac trpia majitelia iPhonu 13 Pro, ktorí môžu spozorovať, že pri používaní zariadenia niečo nie je v poriadku.

Ako sa presne tento problém prejavuje? 

Ukazuje sa, že plných 120 Hz podporujú iba prechody cez celú obrazovku, zatiaľ čo množstvo animácií je obmedzených na 60 Hz. Ako príklad môžeme uviesť časovú os aplikácie Twitter. Pre scrollovanie je k dispozícii 120 Hz, no akákoľvek ďalšia interakcia je obmedzená na 60 Hz. To je celkom škoda.

Prečítajte si tiež  Apple predstaví svoj prvý ohybný iPhone v roku 2024

Vývojári sa domnievajú, že uvedený problém môže súvisieť s dvoma faktormi. 

iPhone 13 Pro chce buď takýmto spôsobom šetriť výdrž batérie, čo je celkom logické, pretože iPad Pro so 120 Hz displejom žiadne podobné obmedzenie nemá alebo to potom môže byť chyba v iOS, ktorú Apple vyrieši prostredníctvom niektorej nasledujúcej aktualizácie systému. Nechajme sa prekvapiť.

Spozorovali ste túto nedokonalosť aj na svojom zariadení? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -