Apple počas tohto roka urobilo významnú akvizíciu. Zakúpilo časť Intelu, ktorá sa špecializuje na modemy. V tom sú okrem iného zahrnuté aj 5G čipy. No a hoci to tak vyzeralo, že by čipy od Intelu-Applu mohli prísť už v roku 2020, nové prognózy hovoria niečo iné. 5G od Apple až v roku 2022?

5G od Apple až v roku 2022?

Budúcoročné iPhony budú omnoho viacej revolučné ako tie, ktoré sú dnes v predaji. Dôvodom bude úplne nový dizajn, vylepšený fotoaparát, nové možnosti a hlavne nové technológie.

Medzi ne bude jednoznačne patriť napríklad aj 5G. To majú konkurenti iPhonu v ponuke už dnes. Apple si ho chystá ale až o rok a na miesto toho na iPhone 11/11 Pro vylepšilo 4G, ktoré je teraz rýchlejšie. Tak či onak, analytici sa nezastavia. Spoločnosť Fast Company dnes prišla so správou, ktorá sa týka zavedenia 5G od spoločnosti Apple.

Bavíme sa teda pravdepodobne o module, ktorý bude vyvinutý spoločnosťou Intel. Podľa správy by ho malo Apple predstaviť až v roku 2022. Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade musia dokončiť vývoj, čo je úplný základ. Akonáhle už bude technológia fungovať, potrebuje prejsť podrobným testovaním a na záver nutným získaním všetkým certifikátov. Ak sa to všetko podarí, čipy by mali byť dostupne v iPhonoch, ktoré uvidíme o 3 roky. Dve generácie týchto zariadení, ktoré sú ešte pred nami teda nebudú využívať moduly od jablkovej spoločnosti alebo lepšie povedané Intelu.

- Reklama -

Proces testovania a certifikácie je veľmi náročný

Analytici tiež varujú, že ani rok 2022 nemusí byť presný. Pokojne sa to môže pretiahnuť až do roku 2023. Podľa všetkého je najväčším problémom práve veľmi náročný proces testovania a certifikácie. Ten sa realizuje až vtedy, keď je dokončený návrh a výroba čipu. Rok 2022, je podľa samotnej Fast Company dosť optimistický údaj.

Odborníci musia preveriť, či nový čip nebude mať problém s tým aby správne spolupracoval s bezdrôtovými sieťami od operátorov. Samozrejme musí pri tom dodržiavať všetky potrebné parametre a štandardy, ktoré sa od tejto technológie vyžadujú. Na záver cestu môže skomplikovať aj napríklad také FCC. Na druhú stranu, na všetko by malo byť Apple dopredu pripravené. Predsa len je to veľký hráč a v stávke niesu tisíce ale desiatky miliónov dolárov…

Navyše, netreba sa báť toho, že 5G reálne príde až v roku 2022-2023. To sa bavíme o 5G, ktoré navrhne, vyvinie a začne vyrábať samotné Apple (samozrejme za pomoci Intelu). Už v roku 2020 a 2021 majú iPhony využívať 5G modul od spoločnosti Qualcomm. V podstate ani inú možnosť nemajú a keby iPhony na budúci rok nemali podporu najrýchlejšej siete, bol by to neodpustiteľný prešľap. Tešíte sa, keď sa 5G zavedie a bude naplno fungovať aj u nás?

iPhone 12 koncept bez výrezu a s rámikom z iPhonu 4. Tento dizajn by nás dostal!
5G od Apple až v roku 2022? Dovtedy sa musí spoliehať na iné spoločnosti. – svetapple.sk


- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here