iPad je jednoducho tablet, ktorý pozná a zároveň miluje každý jeden z nás. Spoločnosť Apple ho ponúka prakticky 5 rokov a odvtedy si stihol získať obrovskú popularitu vo svete. Mnohí odporcovia tabletov si myslia, že ide len o predraženú hračku. Ako sa však zdá, nie je to celkom pravda, iPad sa dá využiť ako slušný pracovný nástroj!

Britská vláda

Britská vláda už dlhšie využíva iPady vo svojej infraštruktúre a celková platformá iOS sa im celkom páči vzhľadom na jej využiteľnosť a spracovanie. Práve preto sa rozhodla, že pre všetkých 650 nových politikov nakúpi úplne nové iPady Air 2 v 16gb Wi-Fi+Cellular verzií. Znamená to teda, že akonáhle nastúpia na svoje miesto, dostanú hneď nový iPad úplne zadarmo. Ako sa zdá, pôjde o celkom slušný kšeft, keďže 650 iPadov by malo predstavovať čiastku asi 273 000€, no netreba zabúdať ani na to, že pri tak objemných množstvách príde zrejme zľava.

- Reklama -

Zaujímavosťou však je, že niektorý Britskí politici sa už stihli sťažovať na to, že ich vláda núti používať iOS alebo lepšie povedané, že sú k nemu vzhľadom k infraštruktúre jednoducho pripútaní. V tomto prípade sa však rozhodlo v prospech spoločnosti Apple vzhľadom na to, že sa v parlamente používajú už dlhšiu dobu práve iPady a zrejme to tak všetkým vyhovuje. Veď predstavte si, že by vám počas dôležitého rokovania zamrzol Android, na ktorom by ste mali dôležité veci, ktoré by ste nemohli predniesť poprípade ukázať!

Apple-iPad-Air-2

Zdroj: telegraph.co.uk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.