Pokiaľ ste si zakúpili Mac, možno s niektorými vecami trochu bojujete. Je to úplne bežné a pochopiteľné. Platforma Windows má podobnú klávesnicu ale niektoré skratky sú odlišné. Ak teda začínate, určite sa vám hodí následujúci návod, ako napísať zavináč (@) na vašom Macu behom jedinej sekundy.

Ako napísať zavináč (@) na Macu?

Píšete mail na novom Macu, klikáte na klávesovú skratku ALT (OPTION)+V a ono sa nič nedeje. Je skoro isté, že ste v takejto situácii uchýlili k mimoriadne nepríjemnému kroku a to je kopírovanie a následne prilepšenie znaku (@) do textu. Nič také ale samozrejme robiť nemusíte. Na tento detail v Cupertine mysleli, len ho nastavili trochu iným spôsobom ako v Microsofte.

- Reklama -

Na napísanie zavináča budete teda opäť používať tlačidlo ALT (OPTION) avšak na miesto písmená “V”, stlačíte číslicu “2” na numerickej klávesnici vyššie. (ak ste si tu doteraz zavináč nevšimli, jeho ikonka nachádza sa práve na spomínanej klávese). Samotná skratka je teda:

ALT (OPTION) + 2 = @

Ako napísať zavináč (@) na Macu?
Ako napísať zavináč (@) na Macu?

Iné užitočné klávesové skratky na Macu

Okrem iného by sme tu mohli spomenúť aj fakt, že pomocou tlačidla ALT (OPTION) môžete napísať aj iné znaky. Hovoríme napríklad o: #$~^&*{}. Všetky nájdete v pravej časti numerických klávesách (na obrázku nie je slovenská klávesnica a preto je tu takáto odlišnosť).

Ako napísať zavináč (@) na Macu?
Ako napísať znaky na Macu – svetapple.sk

Číslice napíšete pomocou stlačenia klávesy Shift + 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0. No a ak chcete využívať písmená s diakritikou (slovenská alebo česká klávesnica), nemusíte používať žiadnu inú pomocnú klávesu. Stačí, keď na ne kliknete (jedná sa o znaky, ktoré sa nachádzajú v ľavom dolnej časti numerickej klávesnice).

Pokiaľ máte problémy s tým, ako zapísať napríklad znak euro (€), prečítajte si tento stručný článok, ktorý vám to ozrejmí. Tak isto sa môžete tiež naučiť, ako robiť na Macu (klávesnicovými skratkami) screenshoty. Apple v tomto smere ponúka hneď viacero možností…

Ako napísať zavináč (@) na Macu?
Ako napísať čísla na Macu – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.