Pokiaľ ste si zakúpili Mac, možno s niektorými vecami momentálne trochu bojujete. Je to úplne bežné a pochopiteľné. Platforma Windows má podobnú klávesnicu ale niektoré skratky sú odlišné. Ak teda začínate, určite sa vám hodí nasledujúci návod, v ktorom vás naučíme ako napísať zavináč (@) na vašom Macu alebo MacBooku behom jedinej sekundy.

 

 

- Reklama -

Ako sa dáva zavináč (@) na Macu?

Píšete mail na svojom novom Macu, klikáte na klávesovú skratku ALT (OPTION) + V a na displeji sa nič nedeje? Je skoro isté, že ste v takejto situácii uchýlili k mimoriadne nepríjemnému kroku a to kopírovaniu a následnému prilepeniu znaku (@) do textu. Nič také ale samozrejme robiť nemusíte. Na tento detail v Cupertine mysleli, len ho nastavili trochu iným spôsobom ako v Microsofte.

Na to aby ste napísali zavináč na MacBooku budete opäť používať tlačidlo ALT (OPTION) avšak namiesto písmená „V“ stlačíte číslicu „2“ na numerickej klávesnici vyššie (ak ste si tu doteraz zavináč nevšimli, jeho ikona sa nachádza práve na spomínanej klávese s číslom „2“). Samotná skratka je teda:

ALT (OPTION) + 2 = @

Ako napísať zavináč (@) na Macu?
Ako napísať zavináč (@) na Macu?

Iné užitočné klávesové skratky na Macu

Okrem iného by sme tu mohli spomenúť aj fakt, že pomocou tlačidla ALT (OPTION) môžete napísať aj iné znaky. Hovoríme napríklad o: #$~^&*{}. Všetky nájdete v pravej časti numerických kláves hneď vedľa číslic (na obrázku nie je slovenská klávesnica a preto je tu takáto odlišnosť).

Ako napísať zavináč (@) na Macu?
Ako napísať znaky na Macu – svetapple.sk

Číslice napíšete pomocou stlačenia klávesy Shift + 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0. No a ak chcete využívať písmená s diakritikou (slovenská alebo česká klávesnica), nemusíte používať žiadnu inú pomocnú klávesu. Stačí, keď na ne kliknete (ide o znaky, ktoré sa nachádzajú v ľavej časti numerických kláves). Písanie je vďaka tomu veľmi jednoduché. 

 

Ako napísať zavináč (@) na Macu?
Ako napísať čísla na Macu – svetapple.sk

Ako môžete teda vidieť sami, hoci ste ešte pred pár minútami nevedeli ako napísať zavináč na MacBooku, postup je to skutočne jednoduchý. Pokiaľ vás bude v blízkej budúcnosti zaujímať ako sa dáva akákoľvek iná klávesová skratka (nie len zavináč) na MacBooku, skúste si pozrieť naše staršie články, ako napríklad:

Určite v nich nájdete odpoveď.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.