O pripravovanom iPhone 12 Pro sme dnes napísali samostatný článok. To, že na budúci rok padnú nejaké rekordy sme tušili. Do teraz sme ale nevedeli aké. Na internete sa dnes obajvil analytický odhad o tom, že iPhone 12/12 Pro sa predá v počte 100 miliónov kusov. Wow!

Tento rok to nebude viac ako 80 miliónov pri iPhone 11 a 11 Pro.

Predaje iPhonov sa každý rok pohybujú na úrovni medzi 70-80 miliónov kusov ročne. Minulý rok bol slabší a Apple predalo menej zariadení ako tomu bude tento rok. V prvom rade za to mohla menšia popularita modelu XS ako tohtoročná popularita 11 Pro a v druhom rade fakt, že iPhone XR prišiel na trh o viac ako mesiac neskôr.

- Reklama -

Ako ale ukazujú súčasné čísla, Applu sa tento rok s novými modelmi veľmi dobre darí. Hoci na začiatku čelili kritike a výsmechu za dizajn fotoaparátov, dnes po nich používatelia idú a často sa stane, že ich majú v niektorých predajniach úplne nedostupné. Rok 2019 bude teda pre Apple určite jeden z tých úspešnejších. To sa ale nebude dať povedať o roku 2020. Ten by mal byť podľa všetkého „super-úspešný“.

Hneď na začiatku roka príde na trh iPhone SE 2, ktorý prinesie predaje za prvé tri mesiace na trhu až na úrovni 20 miliónov kusov. Tým by to ale malo všetko iba začínať. Do konca roka sa predá podstatne viac týchto zariadení.

Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Prezradil to hodnoverný zdroj. - svetapple.sk
iPhone SE 2 by mohol predajom výrazne pomôcť – svetapple.sk

Okrem iného si budú môcť používatelia od januára do septembra stále zakúpiť aj iPhone 11 či iPhone 11 Pro. Predpokladá sa, že ich budú kupovať aj na budúci rok viac ako iPhone XS a iPhone XR v roku 2019 v rovnakom období. No a teraz k iPhonu 12 a 12 Pro, ktorý nahradí súčasné vlajkové lode….

iPhone 12/12 Pro sa predá v počte 100 miliónov kusov!

9to5mac, odkazujúci sa na analýzu Digitimes dnes prišiel s informáciou, že Applu narastú predaje vlajkových lodí v období Q4 2020 neuveriteľným spôsobom. Podľa všetkého môžeme očakávať predaj na úrovni až 100 miliónov kusov. To je o 20 miliónov kusov viac ako je to bežné! Dokonca by v tomto prípade firma zaznamenala rekord. Takéto množstvo iPhonov ešte nikdy nepredala.

Za úspechom bude stať samozrejme nový dizajn a generácia zariadení. Rovnako tak aj špičkový hardvér, ktorým budú vybavené. Malo by ísť o väčši medzigeneračný skok ako v prípade iPhonu XS > iPhonu 11 Pro. To ale stále nie je všetko. Okrem toho, že telefóny ponúknu 5G a 6 GB RAM, prídu v čase, kedy sa používatelia začnú po prvý krát zbavovať svojich modelov X vrámci 3 ročného životného cyklu.

iPhone 12 Pro koncept
iPhone 12 Pro bude pripomínať iPhone 4 – svetapple.sk

Práve tento fakt by mal stáť za tým, že sa predaje tak masívne navýšia. Doteraz na edge-to-edge modely prechádzali predovšetkým majitelia starších iPhonov ako napríklad (6,6S,7 a podobne). Na budúci rok to nebude ináč avšak Apple získa aj klientov, ktorí už budú chcieť vymeniť model X. Ten je vo svete extrémne populárny a popravde veríme, že jeho majiteľov nemusel presvedčiť ani iPhone 11 Pro, ktorý je aktuálne vo svete najnovší.

Ak sa tieto predpovede všetky napokon naplnia (čo je celkom reálne), mohol by to byť rekordný rok. Apple by prekonalo všetko to, čo doteraz dokázalo. Dúfajme, že sa to podarí! Ak budeš kupovať iPhone 12 Pro, z akého modelu naň presedláš? Napíš nám do komentárov…

iPhone 12 Pro koncept
iPhone 12/12 Pro sa predá v pošte 100 miliónov kusov! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.