Hoci sa nám môže zdať, že technologický priemysel stagnuje, inžinieri a vývojári stále pracujú na nových produktoch či technológiách. Najnovšie sa ukazuje, že Apple môže zúžitkovať poznatky z AirPods Pro pri prácach na nových iPhonoch. Výsledkom by bola dlhšia výdrž batérie.

Technológia z bezdrôtových slúchadiel v iPhone

Mnoho spoločností hľadá inšpiráciu vo svojich vlastných produktoch, aby mohli vylepšiť iné zariadenia. Výnimkou nie je ani Apple so svojim bohatým portfóliom najrôznejších technológií. Teraz sa ukazuje, že iPhone s podporou 5G môže získať väčšie a kompaktnejšie moduly akumulátorov.

Za všetko by sme vďačili bezdrôtovým slúchadlám AirPods Pro. Podľa zdrojov blízkych DigiTimes hľadá cupertinský gigant nové spôsoby, akými by dokázal vylepšiť či rovno nahradiť PCB (pevné obvodové dosky). Jedna z alternatív sú FPCB (flexibilné tlačené obvodové dosky) alebo SiP (System in Package). Tieto dve technológie sa dajú kombinovať a nájdeme ich v spomínaných slúchadlách.

Všetko dôležité by sa tak nachádzalo v jednom púzdre (vrátane viacerých potrebných čipov). Na základe tohto kroku získajú akumulátory oveľa viac kapacity, čo sa prejaví vo výraznom zlepšení výdrže batérie.

Ako iste viete, v prípade iPhonu sa častokrát počíta každé jedno percento. Čím modernejšie technológie, tým vyššia spotreba energie. Spomeňme napríklad 5G pripojenie alebo 120Hz displej.

Aj keď bude mať iPhone 12 procesor Apple 14 Bionic so slušnou úsporou, oproti minulému roku sa výdrž vôbec nezlepší (dokonca sa môže zhoršiť). Zásadné vylepšenie v oblasti batérií by sme teda určite privítali. Do komentára nám napíšte, koľko by mal podľa vášho názoru zvládnuť iPhone na jedno nabitie. U nás by bol ideál aspoň 2-3 dni…

Prečítajte si tiež  Máš rád Boba a Bobka? Teraz ich môžeš podporiť!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.