Nový smartfón z dielne jablkovej spoločnosti je už na ceste. Hoci sme od jeho predstavenia vzdialení aspoň mesiac, dostávajú sa k nám zaujímavé informácie týkajúce sa technických riešení. Známy analytik prezradil, že Apple ušetrí nemalé peniaze na batériách pri iPhone 12. Dôvodom je drahé 5G!

iPhone 12 s jednoduchšími akumulátormi.

Aj keď sú to správy, ktoré možno nechcete počuť, pochádzajú z renomovaného zdroja takže im prikladáme vysokú dôveryhodnosť. Ming-Chi Kuo na základe kontaktov v dodávateľských reťazcoch zistil, že iPhone 12 dostane lacnejšie akumulátory.

Firma potrebovala radikálne znížiť výrobné náklady, pretože ich značne zvýšilo integrovanie novej technológie 5G. Batérie by teda mali dostať vo všeobecnosti menšiu kapacitu. Zapríčiní to zredukovaný tvar so skromnejším počtom vrstiev. V Cupertine ušetria okolo 40-50% na každom kuse (v porovnaní s predošlím iPhonom 11).

Apple navyše tlačí snáď na každého dodávateľa a snaží sa vyjednať čo najlepšiu cenu. Použitie 5G pripojenia zdvihne náklady o cca 100$ (na kuse). Aj keď „slabšia“ batéria určite nikoho nepoteší, netreba zabúdať na fakt, že sa nutne nemusí zhoršiť jej celková výdrž.

iPhone 12 bude vybavený ultra-moderným a ultra-rýchlym procesorom A14 Bionic. Malo by sa jednať o jeden z prvých čipov, ktoré sú dnes produkované pomocou 5nm procesu. Jeho predchodca (A13 Bionic) vzniká vďaka 7nm+ procesu. Zmenšenie prinesie nižšiu energetickú náročnosť a to až o cca 20-30%! Človek si tak ani nevšimne rozdiel (oproti predošlej generácii).

Cena zariadenia síce ešte nie je známa, no šepká sa, že základný iPhone 12 s 5,4″ bude začínať na úrovni 749€. Za drahšiu verziu Max (6,1″) si priplatíte ďalší 100€. Pokiaľ budete chcieť iPhone 12 Pro (6,1″) cena má byť cca 1149€. Vlajková loď s označením iPhone 12 Pro Max (6,7″) začne na 1319€… Do ktorého modelu pôjdete vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Toto je unboxing 100 iPhonov 12 v rôznych farbách.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.