Nový smartfón z dielne jablkovej spoločnosti je už na ceste. Hoci sme od jeho predstavenia vzdialení aspoň mesiac, dostávajú sa k nám zaujímavé informácie týkajúce sa technických riešení. Známy analytik prezradil, že Apple ušetrí nemalé peniaze na batériách pri iPhone 12. Dôvodom je drahé 5G!

iPhone 12 s jednoduchšími akumulátormi.

Aj keď sú to správy, ktoré možno nechcete počuť, pochádzajú z renomovaného zdroja takže im prikladáme vysokú dôveryhodnosť. Ming-Chi Kuo na základe kontaktov v dodávateľských reťazcoch zistil, že iPhone 12 dostane lacnejšie akumulátory.

Firma potrebovala radikálne znížiť výrobné náklady, pretože ich značne zvýšilo integrovanie novej technológie 5G. Batérie by teda mali dostať vo všeobecnosti menšiu kapacitu. Zapríčiní to zredukovaný tvar so skromnejším počtom vrstiev. V Cupertine ušetria okolo 40-50% na každom kuse (v porovnaní s predošlím iPhonom 11).

Apple navyše tlačí snáď na každého dodávateľa a snaží sa vyjednať čo najlepšiu cenu. Použitie 5G pripojenia zdvihne náklady o cca 100$ (na kuse). Aj keď “slabšia” batéria určite nikoho nepoteší, netreba zabúdať na fakt, že sa nutne nemusí zhoršiť jej celková výdrž.

- Reklama -

iPhone 12 bude vybavený ultra-moderným a ultra-rýchlym procesorom A14 Bionic. Malo by sa jednať o jeden z prvých čipov, ktoré sú dnes produkované pomocou 5nm procesu. Jeho predchodca (A13 Bionic) vzniká vďaka 7nm+ procesu. Zmenšenie prinesie nižšiu energetickú náročnosť a to až o cca 20-30%! Človek si tak ani nevšimne rozdiel (oproti predošlej generácii).

Cena zariadenia síce ešte nie je známa, no šepká sa, že základný iPhone 12 s 5,4″ bude začínať na úrovni 749€. Za drahšiu verziu Max (6,1″) si priplatíte ďalší 100€. Pokiaľ budete chcieť iPhone 12 Pro (6,1″) cena má byť cca 1149€. Vlajková loď s označením iPhone 12 Pro Max (6,7″) začne na 1319€… Do ktorého modelu pôjdete vy?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

9 KOMENTÁRE

 1. Idem prvý krát k apple, po finálnom sklamaní z androidu. Takže nemám ani desiatok nabíjačiek, ani desiatok apple slúchadiel. Zatiaľ to vyzerá veľmi zle čo sa týka 12tky, žiadne slúchadla, žiadna nabíjačka, lacnejšia batéria. Jedine čo teda bude mať rozhodujúce slovo bude foťák, a podľa toho čo prinesie, aký rozdiel oproti 11ke. Podľa toho sa rozhodnem, plus mám ešte stále v oku aj SE 2020 pre jeho homebutton ale foťák je zase bez night mode. Takže sa uvidí. Môže sa stať že pôjdem nakoniec po iPh 11 🙂

  • Ahoj, no ono takmer každý model (iPhone, ale i ostatné značky) má vždy nejakú nevýhodu, tak sa musíme viac zamerat na tie výhody 🙂 .
   iP 11 LCD displej, iP11 PRO cena, iP 12 bude asi baterka… ale zas dlhá podpora a aj vydrz, co sa veku procesora týka (ja mám iP 7 už 4 rok a vobec nestarne, resp. som to nepostrehol, samozrejme ma uz nudí ten dizajn a absencia ultrasirokouhlého fotáku…ale predtým som mal iP 5 a tiež som ho menil, az ked mal 4 roky…tak snáď Ti iP 12 bude po voli, ja toez rozmýšlam nad tou 12 Max. Uvidime, ked to vyjde 🙂

   • Vďaka. No práve ešte ten OLED displej na iP 12 ma desí rovnako. Nakoľko viem ako sa ľahko dajú vypáliť pixeli …. Čo sa týka procesoru, tak to je jasné, práve pre ten idem k apple, len ktorý mi určí až foťák, potrebujem taký ktorý mi urobí rozumnú fotku v akýchkoľvek svetelných podmienkach.

    • Používam iPhone s OLED od roku 2017 (model X) a nikdy nebol žiaden problém. Tohto by som sa teda naozaj nebál… Čo sa týka fotoaparátov, tu je Apple dlhodobo jedným z najlepších výrobcov spomedzi konkurencie. Možno neponúka nezmyselný 100x zoom no zábery sú kvalitné aj v horších svetelných podmienkach 🙂

     • Už nejakých 9-10 mesiacov mám na tapete čiernobielu fotografiu mojej priateľsky so psom. Mám zapnuté dynamické pozadie, takže sa jemne pohybuje do strán v závislosti od toho, ako natočím zariadenie. Nemám pocit, že by to malo zásadný vplyv na výdrž batérie. Žiadni duchovia tu nie sú prítomný a neboli ani pri iPhone X a iPhone XS, ktoré som mal pred tým… (už si ale nepamätám či som mal zapnuté to dynamické pozadie aj pri starších telefónoch) 🙂 …

     • No a právo to je ten chyták, že pri dynamickom pozadí sa predsa tie pixeli hýbu, a tým pádom sa nevypália pretože stále svieti iný. A čo sa týka starších telefónov, tam to nieje podstatné, pretože LCD displej netrpí takými neduhmi.

     • To mi je samozrejme jasné a poznám túto problematiku. Na druhej strane si myslím, že je najmenej aktivovať dynamické pozadie (pokiaľ človeku vyslovene neprekáža). Ja sám ani neviem, žeh ho mám zapnuté 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here