Špekulácie ohľadom funkcií a vychytávok pre prichádzajúci iPhone 13 neutíchajú a my sa o pripravovanej vlajkovej lodi Apple dozvedáme čoraz viac. Najnovšie odhady približujú kroky týkajúce sa implementácie LiDAR skeneru do nových modelov.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že LiDAR by mal byť zahrnutý v celej škále nových iPhonov. Toto tvrdenie je však podľa známeho leakera, vystupujúceho pod menom DylanDKT, veľmi nepravdepodobné. LiDAR by sa mal objaviť iba v Pro modeloch, podobne ako tomu bolo v prípade predošlej generácie.

- Reklama -

LiDAR

Tento krok by mal byť pochopiteľným vyústením iniciatívy, v ktorej chce firma odlíšiť iPhony PRO od svojich menej výkonných kolegov. Tento rok sa preto v „entry“ zariadeniach, ktorými je iPhone 13 a iPhone 13 Mini skeneru nedočkáme. S funkciou ale môžeme počítať v budúcnosti, keďže Apple jej zahrnutie nevylúčilo.

LiDAR skener zažil svoj debut na minuloročných iPadoch Pro. Po pozitívnych ohlasoch ho firma priniesla aj na palubu iPhonov, konkrétne v modeloch Pro a Pro Max. Technológia využívajúca meranie vzdialenosti a polohy medzi snímanými predmetmi našla svoje využitie hlavne v rozšírenej realite, ale napríklad aj v portrétovom móde.

Ak sa chcete dozvedieť viac o pripravovanej modelovej rade iPhone 13, nenechajte si ujsť naše články venujúce sa tejto téme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -