Len včera sme vám priniesli realistický koncept iOS 15, o ktorý sa postarala redakcia magazínu 9to5mac. Nakoľko sú jej grafici dostatočné skúsení, do svojej vízie softvérového vylepšenia sa pokúšali aplikovať iba také zmeny, ktorých prítomnosť je reálna. Ten istý zdroj dnes ukazuje, ako by mohol vyzerať iPadOS 15.

Ako iste viete, iOS a iPadOS sú prepojené operačné systémy čo znamená, že mnoho nových dizajnových prvkov a detailov bude úplne totožných. Postupne sa tu však začínajú objavovať odlišnosti, ktoré jednotlivé zariadenia rozdeľujú na dve cesty. Ak by sa očakávania dizajnérov z 9to5mac naplnili, dočkali by sme sa viacerých užitočných vylepšení.

Čo by mohlo byť nové pri iPadOS 15?

Spomenúť musíme napríklad prítomnosť prepracovaných a dynamických widgetov priamo na pracovnej ploche. K dispozícii by mohli byť tri odlišné veľkosti, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre väčší displej tabletu.

Aby toho nebolo málo, používateľské rozhranie by sa mohlo rozšíriť o takzvanú nástenku, ktorá by bola situovaná v ľavej časti obrazovky. Okrem niekoľkých prvkov ovládacieho centra by tu bolo miesto pre zložky, súbory alebo skratky.

No a ak ste sa dočítali až sem, jedna z najzaujímavejších vecí, ktorá nás na koncepte upútala je prítomnosť App Library. Ako iste viete, jedná sa o jednu z najväčších noviniek iOS 14, no iPadOS 14 ju žiaľ postrádal. Toto by mohol napraviť nástupca pričom by sa knižnica apiek premiestnila do docku.

Pozrite si celý koncept v našej galérii a napíšte nám do komentára, ako sa vám pozdáva.

Brali by ste takto prepracovaný iPadOS 15 alebo vám prídu očakávané vylepšenia zbytočné, prípadne nereálne? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.