Spoločnosť Apple zverejnila emotívnu reklamu na svoju novú funkciu prístupnosti v rámci nových operačných systémov pre svoje zariadenia. Vychytávka s názvom osobný hlas, ktorá prepožičia iPhonu, iPadu či Macu váš vlastný hlas prináša hromadu zaujímavého využitia.

Funkcia osobný hlas, ktorá bola uvedená v systémoch iOS 17, iPadOS 17 a macOS Sonoma, umožňuje ľuďom, ktorí bojujú so stratou schopnosti reči vytvoriť syntetický hlas, ktorý sa podobá ich skutočnému hlasu. Týmto spôsobom bude ich komunikácia s ostatnými autentickejšia a omnoho jednoduchšia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Funkcia, ktorá prepožičia iPhonu váš hlas

Funkcia osobný hlas je spojená s ďalšou funkciou prístupnosti s názvom živý prejav, ktorá používateľom umožňuje napísať, čo chcú povedať. Vďaka tejto možnosti môžu následne prečítať text počas osobných rozhovorov a FaceTime videohovorov.

V reklame s názvom “The Lost Voice” vystupuje lekár a zástupca ľudí so zdravotným postihnutím Tristram Ingham, ktorý používa funkciu osobný hlas a živý prejav na to, aby mladému dievčaťu nahlas prečítal rozprávku na dobrú noc.

Viac informácií o Inghamovom príbehu nájdete v článku Apple Stories, ktorý bol zverejnený spoločnosťou Apple.

Na vytvorenie osobného hlasu musia používatelia nahlas prečítať náhodne vybrané súbory textových podnetov, kým sa nenahrá 15 minút zvuku.

iPhone je následne schopný vytvoriť syntetickú verziu vášho hlasu, ktorá je v mnohých prípadoch na nerozoznanie od originálu. Funkcia naviac využíva strojové učenie v zariadení na zabezpečenie súkromia a bezpečnosti.

Prečítajte si tiež  Do iPhonu sa vám môže dostať vírus: Toto je jediná cesta, ako tomu zabránite

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -