Aj keď ho uvidíme de facto už za dva mesiace, stále nemáme príliš mnoho informácii ohľadom pripravovaných zmien. Reč je o operačnom systéme iOS 15, ktorý sa spoločnosti Apple darí celkom kvalitne utajovať.

Nakoľko však redakcia magazínu 9to5mac dokáže niektoré očakávané zmeny predvídať, vytvorila skvelý koncept, ktorý vás určite zaujme.

- Reklama -

V početnom množstve obrázkov dopodrobna popisuje napríklad to, ako by sa mohla zmeniť pracovná plocha, ochrana osobných údajov, niektoré defaultné aplikácie a mnoho ďalšieho. Tvorcovia počítajú s podobným „dizajnovým jazykom“, aký používa iOS 14, no za to s mnohými vylepšenými prvkami.

Podpora pre iPhone 7 a iPhone 7 Plus vyššie

Apple sa má okrem iného zamerať aj na mimoriadne dobrú stabilitu a výdrž batérie. Aby všetko fungovalo bez problémov, v iOS 15 sa navždy rozlúčime s podporou iPhonu 6S či iPhonu SE (1.generácie). Posledným modelom, ktorý ho bude podporovať má byť iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Pozrite si celý koncept v našej galérii vyššie a napíšte nám do komentára, či vás jednotlivé zmeny zaujali, a ak áno, o čo konkrétne sa jednalo.

Z nášho pohľadu ide o množstvo šikovných drobností, ktoré by ako celok pôsobili dostatočne na to, aby sme o nich mohli hovoriť ako o novej generácii operačného systému. Všetky informácie ohľadom novinky budeme samozrejme aj naďalej sledovať a včas vás o nich informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.