Aj keď ho uvidíme de facto už za dva mesiace, stále nemáme príliš mnoho informácii ohľadom pripravovaných zmien. Reč je o operačnom systéme iOS 15, ktorý sa spoločnosti Apple darí celkom kvalitne utajovať.

Nakoľko však redakcia magazínu 9to5mac dokáže niektoré očakávané zmeny predvídať, vytvorila skvelý koncept, ktorý vás určite zaujme.

- Reklama -

V početnom množstve obrázkov dopodrobna popisuje napríklad to, ako by sa mohla zmeniť pracovná plocha, ochrana osobných údajov, niektoré defaultné aplikácie a mnoho ďalšieho. Tvorcovia počítajú s podobným “dizajnovým jazykom”, aký používa iOS 14, no za to s mnohými vylepšenými prvkami.

Podpora pre iPhone 7 a iPhone 7 Plus vyššie

Apple sa má okrem iného zamerať aj na mimoriadne dobrú stabilitu a výdrž batérie. Aby všetko fungovalo bez problémov, v iOS 15 sa navždy rozlúčime s podporou iPhonu 6S či iPhonu SE (1.generácie). Posledným modelom, ktorý ho bude podporovať má byť iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Pozrite si celý koncept v našej galérii vyššie a napíšte nám do komentára, či vás jednotlivé zmeny zaujali, a ak áno, o čo konkrétne sa jednalo.

Z nášho pohľadu ide o množstvo šikovných drobností, ktoré by ako celok pôsobili dostatočne na to, aby sme o nich mohli hovoriť ako o novej generácii operačného systému. Všetky informácie ohľadom novinky budeme samozrejme aj naďalej sledovať a včas vás o nich informovať.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

 1. no škoda že sa už nebude podporovať iPhone SE 1 a iPhone 6s a 6s Plus ale ja mám iPhone 5s a nijak sa to s ním zvládnuť dá ale asi si kúpim iPhone 12S pro keď bude na trhu ale naj skôr tak v januári 2022 lebo chcem vedieť čím trpí a aké má chyby a preferujem skôr skôr názov iPhone 12S:)
  na iPhone 13 je trocha skoro ešte som si ani nezvykol že je iPhone 12 a to už má byť 13-ka
  ale podľa mňa sa mi zíde aj pro model lebo ja rád fotím ale páčilo by sa mi kebyže Apple spraví iPhone 12S Pro mini lebo chcem pro model a mne sa viac páči menší mobil lebo je praktickejší a asi nikdy by som si nekúpil
  iPhone 12S Pro Max alebo nejaké plusko alebo maxko
  No ale ja mám najradšej mobili vo veľkosti 5s-ka
  ale ja mám v realite všetko staré nejaké z tých prvých Apple TV a neviem či je vôbec podporované

  no dokopy-
  iPhone:5s
  iPad: iPad 2
  a Apple TV netuším ale aspoň tisíc ročné

  A kebyže chcete vedieť prečo nemám počítač tak iPad používam ako Mac Bok

  ale už sa mi hodí nejaká zmena tak mám nadpláne nové Apple produkty-
  iPhone: 12S Mini (a ak bude existovať tak iPhone 12S Pro mini)
  iPad: Air 4
  a Apple TV mám dobré
  Apple watch: SE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here