Ukradnúť iPhone je v dnešnej dobe naozaj komplikované. Dá sa to však a používateľom sa to oplatí. Minimálne na náhradné diely. My sme ale rozmýšľali nad tým ako by sa dalo zaraidenie zabezpečiť tak aby mal zlodej problém a majiteľ získal viacej času na vystopovanie. Ako by sa dal ešte lepšie poistiť iPhone proti krádeži?

Ako by sa dal ešte lepšie poistiť iPhone proti krádeži?

Je to len myšlienka, na ktorej už možno niekde v Cupertine technici makajú, nevieme. Každopádne asi najväčší problém pri krádeži zariadenia je fakt, že ho zlodeji okamžite vypnú a tak ho nedokážeme pomocou GPS vystopovať. V tejto situácii nepomôže ani aplikácia „nájsť“, ktorá sa opiera len o poslednú zaznamenanú polohu zariadenia. Apple sa pri tom tak snaží aby bola bezpečnosť čo najvyššia a vôbec nemyslí na to ako vyriešiť ten najväčší problém.

- Reklama -

Možnosť vypnutia zariadenia. Práve to dáva zlodejom najjednoduchšiu cestu ako zariadenie pred satelitmi skryť, no a potom ho trebárs rozobrať a rozpredať na náhradné diely (čo sa veľmi oplatí). Kým však zlodej príde s telefónom na nejaké miesto, chviľu to trvá a presne tu by sa dalo urobiť jednoduché preventívne zabezpečenie.

Vypnutie len pomocou autorizácie cez Face ID či heslo

Toto riešenie je v podstate úplne primitívne a samozrejme, že by ho bolo možné vypnúť v prípade, že si ho používateľ nepraje používať. Keď niekto ale nosí 1000€ telefón vo vrecku, poväčšine chce aby bol v bezpečí. Autorizácia v prípade vypínania je na to ideálna cesta. Bez nej by ho vypnúť jednoducho nešlo. Páchateľ by teda musel čakať na to aby sa telefón vybil čo môže trvať celé hodiny a to určite nikto riskovať nebude.

Teoreticky môže byť táto funkcia problematická z jedného dôvodu. iPhone môže aj zamrznúť a vtedy ho treba reštartovať. Áno, to je pravda. Avšak v takomto prípade by sa iPhone bez váhania reštartoval a následne by ostal zapnutý. Nebolo by potrebné heslo. Čo si myslíte o tomto nápade vy?

Ako by sa dal ešte lepšie poistiť iPhone proti krádeži? - svetapple.sk
Ako by sa dal ešte lepšie poistiť iPhone proti krádeži? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.