Pokiaľ používate iPhone, určite viete, že bez púzdra je to veľké riziko. Špeciálne sa bavíme o situácii ak v rukách držíte model 12 Pro Max 512 GB, ktorého cenovka presahuje 1500€. Obľúbeným krytom je klasický, transparentný. Ten nekazí dizajn zariadenia a funguje pri väčšine pádov absolútne spoľahlivo. Ako si však poradí so schodiskom?

iPhone a pád dole špirálovým schodiskom

YouTube menom TechRax nie je pre nás žiadnou novinkou. Na jeho šialené testy sme si za ostatné roky už v podstate zvykli. Na YouTube si vytvoril pomerne zaujímavé publikum a na videách má zásadne stovky tisíc pozretí, vďaka čomu sa mu hravo vráti investícia do rozbitých zariadení, ktoré vo videách padnú za obeť. Dnešný článok sa nebude týkať iba iPhonu, ktorý bol spomenutý v nadpise.

- Reklama -

Vo videu sa objaví aj Huawei Mate 30 a Samsung Galaxy Note 10. Jedná sa teda o bezprostredným konkurentov pre Apple. Všetky tri zariadenia padnú špirálovým schodiskom avšak ako to už býva zvykom, nedostanú sa úplne na jeho spodok.

Ako dopadne iPhone v transparentnom silikónovom púzdre pri páde zo schodiska?
Ako dopadne iPhone v transparentnom silikónovom púzdre pri páde zo schodiska?

Počas “letu” zavadia o zábradlie a po niekoľkých metroch končia všetky tri na schodoch. Podobný test už TechRax robil. Ten sa ale týkal Galaxy Fold a iPhonu 11 Pro, pričom ani jedno zariadenie nemalo na sebe ochranné púzdro. Teraz je to presne naopak.

Dokáže transparentný kryt do 10€ ochrániť vaše zariadenie?

Ako už bolo uvedené vyššie, jedným z najpopulárnejších krytov je ten transparentý. Je jednoduchý, elegantný, lacný a nekazí dizajn zariadenia. Je to jasná voľba do 10€.

Otázne je ale to, či dokáže splniť svoj účel. Pri páde ho mali “oblečené” všetky tri zariadenia. Výsledok bol taký, že jediný produkt, ktorý skutočne prežil bol Samsung Galaxy Note 10. iPhone a tiež Huawei dopadli v katastrofálnom stave. Pri 11 Pro to schytala najmä predná časť a rám s anténami. Pri Mate 30 si to zase odniesol displej a zadné telo.

Na Galaxy Note 10 sa objavil v podstate len malý šrám na kovovej konštrukcii. Nič sa však nerozbilo alebo nepoškodilo natoľko aby to kazilo vizuálny a používateľský zážitok zo zariadenia. Na druhú stranu ale treba povedať, že tento test treba brať s rezervou.

Podobný pád by nemusel prežiť ani sofistikovanejší kryt

Po prvé, ak vám zariadenie vypadne (v akomkoľvek kryte) na schodisko, je veľmi pravdepodobné, že dopadne tak ako iPhone či Huawei. Je to skutočne len otázka náhody. Pokiaľ by TechRax test zopakoval, mohlo by to dopadnúť celé naopak. Nehovoríme to teraz z pohľadu, že najväčší konkurent iPhonu v teste vyhral. Hovoríme to z pohľadu, že tu ide vo veľkej miere o šťastie.

Ako dopadne iPhone v transparentnom silikónovom púzdre pri páde zo schodiska?
iPhone dopadol katastrofálne – svetapple.sk

Relevantnejší výsledok by sme možno dostali, keby sa každé zariadenie po jednom zhodí na samý spodok schodiska bez toho aby zavadilo o zábradlie.

V tomto prípade ale všetky zariadenia leteli spoločne a v podstate ani jedno nedosiahlo na chodbu dole. Počas úderu o zábradlie a následnými niekoľkými odrazmi na schodoch sa mohli zariadenia z krytu čo i len trochu vyvliecť a tragédia bola na svete. Pridajme k tomu vysokú rýchlosť pri páde a zistíme, že je to skutočne len otázka náhody.

Každopádne, ak máte transparentný kryt a teraz sa ho bojíte používať, môžeme vás uistiť, že na základe následujúceho videa si nemusíte robiť názor na jeho odolnosť. Pri bežných pádoch (aj pri tých z 2 metrovej výšky) vaše zariadenie vo väčšine prípadov ochráni. Samozrejme každý máme svoj deň blbec a nikdy neviete ako telefón dopadne. Rozbiť sa môže aj v najdokonalejšom púzdre zo všetkých…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.