Množstvo používateľov Jablkových smartfónov vlastní zariadenie, ktoré bolo vyrobené ešte pred rokom 2013, a teda pred iPhonom 5S, ktorý ako prvý disponoval senzorom odtlačku prstov. Pravda, neubehla príliš dlhá doba, no tí čo si  už stihli zakúpiť iPhone 5S alebo jeho nástupcu, určite používajú Touch-id na množstvo úkonov. Pozrie sa teda na to, ako nám tento senzor zmenil život!

Odomykanie

Osobne používam iOS zariadenia od roku 2007, kedy som si z Ameriky priniesol svoj prvý iPhone vôbec a nasledovali ďalšie a ďalšie modely. Vtedajšie zariadenia samozrejme nemali senzor odtlačkov prstov, a preto som ich musel odomykať pekne pomocou „Slide to unlock“ poprípade zadaní bezpečnostného kódu. Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, dnes to už vidím ako extrémne zdĺhavý proces, lebo teraz  stačí iba priložiť prst a iPhone sa odomkne sám, bez toho, aby ste vy museli čokoľvek potvrdzovať alebo zadávať.

Nakupovanie

Druhou možnosťou, kedy môžte Touch-id naplno využiť je nakupovanie aplikácií v iTunes AppStore. Zbavíte sa častokrát dlhého čakania na zobrazenie kolónky s heslom a jeho následným zadaním. Opäť je to veľmi jednoduché, stačí ak použijete váš prst a iPhone sa už o všetko ostatné postará.

Aplikácie tretích strán

Poslednou skvelou vecou, kde sa dá senzor odtlačkov prstov uplatniť, sú aplikácie tretích strán, ako napríklad 1Password, ktoré ho podporujú vďaka iOS 8, kde bolo jeho využitie sprístupnené aj pre vývojárov. Stačí teda len priložiť palec a chvíľu počkať. Navyše iPhone 6/6 Plus prináša omnoho kvalitnejší senzor ako jeho predchodca, a tak dokáže reagovať aj v prípade, že máte mierne mastné alebo vlhké prsty.

A čo vy, používate Touch-id? 🙂

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne vydal ResearchKit
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.