Hovorí sa, že spoločnosť Apple ponúka vo svojom iPhone 14 Pro, ktorý kúpite od 1 258 € jeden z najlepších mobilných fotoaparátov na svete, pričom tieto domnienky potvrdili aj experti zo spoločnosti DXOMARK. Existuje len málo smartfónov, ktoré sú schopné prekonať zariadenie z Cupertina.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Čo sa ale stane, keď ho porovnáme s profesionálnym fotoaparátom Canon EOS R6, ktorý sa na Slovensku bez objektívu predáva od 2 179 € a spolu s ním aj za 4 600 €?

Odpoveď na túto jednoduchú otázku sa rozhodol hľadať youtuber Tom Rich, ktorý zobral obe zariadenia na sofistikovaný foto-test. Ku všetkému natočil aj video, v ktorom porovnáva kvality iPhonu a profesionálneho fotoaparátu. Stojí to za to.

Sami musíme s poklonou skonštatovať, že to Tom Rich urobil maximálne kriticky a profesionálne aj keď to samozrejme neskončilo v prospech spoločnosti Apple.

Na druhej strane tento test dokazuje, že hoci iPhone 14 Pro nefotí tak kvalitne, ako Canon EOS R6 (čo je úplne logické), stále ide o veľmi šikovné zariadenie, pri ktorom si možno už nemusíte kupovať klasický digitálny fotoaparát, pokiaľ sa fotografiou neživíte.

banner loopi
Reklama

To, ako porovnanie dopadlo si môžete pozrieť vo videu pod týmto odstavcom. Pokiaľ máte problémy s anglickým jazykom, odporúčame vám nastaviť titulky s automatickým prekladom do slovenčiny. Komentár od autora je totiž v tomto prípade veľmi dôležitý.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  S inštaláciou iOS 16 určite neváhajte. Je to kvôli vašej bezpečnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -