Spoločnosť Apple v priebehu včerajšieho večera vydala aktualizáciu operačného systému iOS 16.3.1, ktorá je k dispozícii pre všetkých majiteľov podporovaných zariadení. Firma v popise aktualizácie sľubuje, že s ňou opravuje nie len bezpečnostné ale aj klasické softvérové chyby, ktoré trápili používateľov po celom svete. Ako sa však zdá, zatiaľ čo update iOS 16.3.1 niečo opravil, rovnako stihol aj niečo pokaziť. Téme sa venoval portál Macrumors.

Už niekoľko hodín po novej aktualizácii sa totiž používatelia (vrátane niekoľkých našich čitateľov) začali vo veľkom sťažovať, že im prestala fungovať aplikácia Google Fotky. Samotná chyba sa prejavuje tak, že sa aplikácia nedá spustiť, pretože okamžite po kliknuti na jej ikonu padá. Nepomáha ani vymazanie z multitaskingu či preinštalovanie.

Ako dopĺňa Macrumors, v súčasnosti nie je jasné, čo tento problém spôsobuje no Apple pravdepodobne zaplátalo chybu, ktorá priamo súvisela s Googe Fotkami.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Ľudia s týmto problémom preto odporúčali ostatným používateľom apky, aby s aktualizáciou radšej počkali, kým sa problém nevyrieši. Ak totiž máte v Google Fotkách dôležité zábery a pracovné dokumenty, môže vám to narobiť nepekné problémy.

V priebehu hodín sa problém podarilo vyriešiť 

Hoci sa pôvodné informácie ohľadom nefunkčnosti aplikácie Google Fotky začali objavovať už od dnešného rána, vývojári aplikácie reagovali na problémy mimoriadne rýchlo. Celú chybu napravili a update už medzičasom sprístupnili v App Store.

Pokiaľ teda používate Google Fotky a prešli ste na iOS 16.3.1, aktualizujte si aj samotnú apku. Po tom by už nemala padať a všetko by v nej malo fungovať rovnako, ako predtým.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Joe Rogan sa porozprával so Stevom Jobsom. Stojí za tým umelá inteligencia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -