Softvérové aktualizácie sú doslova nevyhnutné pre dokonalý chod zariadení. Systémy občas vykazujú chyby a tie treba opraviť. Aj preto ich spoločnosti pravidelne vydávajú. Apple dnes prekvapilo. Vydalo iOS 9.3.6 a iOS 10.3.4. Prvá je aktualizácia pre iPhone 4S.

Aktualizácia pre iPhone 4S v roku 2019?

Ako sa ukazuje, nie len tie najnovšie modely sú pre Apple z pohľadu aktualizácie dôležité. Samotný systém IOS 13 podporuje všetky iPhony, predstavené po roku 2015 (teda od iPhonu 6S vyššie). To je veru slušná podpora a mohla by siahať aj ku iPhonu 6 avšak ten už nevyhovuje dostatočnou operačnou pamäťou RAM. Dnes vyšla aktualizácia pre iPhone 4S s označením 9.3.6. Nebolo by na tom možno nič zvláštne, keby sa nejednalo o naozaj zastarané zariadenie, ktorému zrejme o chvíľu už skončí aj technická podpora.

iPhone 4S bol predstavený ešte v roku 2011 a dodnes ho považujeme za jeden dizajnovo aj technicky najrevolučnejší iPhonov. Okrem krásnych tvarov a kvalitných materiálov priniesol aj hlasovú asistentku Siri a po prvý krát naozaj prepracovaný fotoaparát. Dnes sa toto 8. ročné zariadenie dočkalo aktualizácie. Konkrétne sa jedná o update operačných systémov iOS 9.3.6. a iOS 10.3.4. Okrem iPhonu budete môcť nový update nainštalovať aj do vášho iPadu Mini (originálny model z roku 2012), iPadu 2 a iPadu 3.

Čo update prináša

Určite vás zaujíma, čo také update prináša, keď bolo také dôležité predstaviť ho pre zariadenia, ktoré dnes už používa naozaj iba malé percento ľudí. Kľúčovou bola oprava GPS. Pri produktoch vznikal problém, že na základe GPS mohli do systému uviesť nesprávne čísla ako dátum a čas. Apple sa to teda rozhodlo upraviť jednoduchou aktualizáciu a problém bleskurýchlo zmizol. Nič viac od nových aktualizácii neočakávajte. Aj takáto maličkosť ale príjemne prekvapila.

Pokiaľ vlastníte zariadenia, ktoré by mohli byť aktualizované a chcete si novú verziu iOS nainštalovať, urobite tak cez Nastavenia>Všeobecné>Aktualizácia softvéru. Je dobré vedieť, že Apple stojí za vašim zariadením aj v časoch, kedy zvyšok sveta funguje na úplne iných, omnoho modernejších technológiách. Tak či onak, iPhone 4S je rovnocenné zariadenie ako iPhone XS a pokiaľ na ňom niečo nefunguje a Apple má v silách zmeniť to, zaslúži si rovnako aktualizáciu…

Aktualizácia pre iPhone 4S v roku 2019? Apple ju práve vydalo... - svetapple.sk
Aktualizácia pre iPhone 4S v roku 2019? Apple ju práve vydalo… – svetapple.sk

zdroj: macrumors.com

Prečítajte si tiež  iOS 13 beta 4 vs. iOS 12 v teste rýchlosti. Budete prekvapení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.