Nedávno sme vám priniesli unboxing video iPhonu 11 Pro, o ktoré sa postaral Petr Mára. Ten na videu sľúbil, že onedlho prinesie recenziu, ktorá bude obsiahlejšia. Svoj sľub nakoniec dodržal a dnes vám prinášame dôležité video, ktoré by ste mali vidieť. Petr Mára a jeho recenzia iPhonu 11 Pro.

Petr Mára a jeho recenzia iPhonu 11 Pro

Ak chcete získať objektívny názor na veci okolo Applu vrámci YouTube scény, určite je Petr Mára vhodný adept. Jeho názory dávajú zmysel a vždy vie pravdivo zhodnotiť všetky nové produkty, ktoré v Cupertine predstavia. Najnovšie sa mu do mušky dostal úplne nový iPhone 11 Pro. Ten už síce stihol v rýchlosti rozbaliť avšak na recenziu sme si museli počkať dodnes. Predsa len to chvíľu trvá, kým sa človek zžije s novým zariadením. Ako to vyzerá, Petr si už zvykol a ponúkol nám príjemnú sumarizáciu toho, čo sa mu na novom iPhone páči.

Vo videu môžete vidieť napríklad to ako hneď na začiatku chváli výdrž batérie. Je to asi jednej z najlepších atribútov tohto zariadenia. V prípade menšieho modelu sú to 4 hodiny a v prípade väčšieho modelu s označením Pro potom 5 hodín. Ako sa zdá, práve výdrž môže byť jedným z hlavných dôvodov, prečo si nový iPhone 11 Pro kúpiť. Okrem toho, že údaje sú skutočne reálne a pri plnom zaťažení bez problémov vydrží zhruba jeden deň (v prípade ľahšieho zaťaženia bez problémov dva dni) dostávate do balenia aj 18W adaptér na nabíjanie.

Rýchlonabíjanie funguje konkrétne takto…

Ten podľa Petra funguje na jednoduchom princípe. Vaše zariadenie nebude nabíjať rýchlo od 0-100% aby nezničil baterku. Funguje skôr na princípe, ktorý využívajú aj elektromobily. Z 0-50% sa teda iPhone nabíja relatívne rýchlo. Po prekročení tejto hranice sa vrámci ochrany akumulátora nabíjanie spomaľuje.

Podľa Petra je ideálne, keď zariadenie nabíjate niekedy od 20% vyššie a keď ho nikdy nenechávate dlho na 100%. Aj to môže mať negatívny vplyv na samotnú batériu. Čo vám to tu však rozprávame. Pozrite si samotné video a zistite o novom iPhone prakticky všetko, čo ste potrebovali vedieť.

My len dáme do pozornosti to, že Petr Mára už stihol urobiť aj unboxing nových hodiniek Apple Watch Series 5, ktorý si môžete pozrieť na tejto stránke. Jedná sa síce len o hliníkový model avšak ten je ako jediný dostupný aj v našej krajine takže je to dobré video. Čo hovoríte na iPhone 11 Pro vy? Páči sa vám nové zariadenie a smer akým sa Apple tento rok vybralo alebo ste radšej ostali pri minuloročnom modeli XS/XR?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here