Aj keď je to nepopulárne, z technických dôvodov sú občasné plánované odstávky telekomunikačných služieb nutné. Dôvodom býva zvyšovanie kvality služieb, aktualizácia firemného softvéru či modernizácia sietí. Touto cestou sa najnovšie vydala spoločnosť Slovanet, ktorá na svojej internetovej stránke avizuje početné odstávky internetu, televízie či dátových služieb. Začnú sa už dnes 21. júla a skončia až na konci augusta.

Do samotných odstávok je zahrnutých až 22 miest alebo obcí, pričom výpadky služieb budú trvať vo všetkých prípadoch maximálne niekoľko hodín.

Najčastejšie sa budú týkať DSL pripojenia, no dotknú sa aj KTV či dátových služieb. V dvoch slovenských obciach dokonca dôjde ku výpadkom viackrát, pričom pôjde o Zámutov (2x) a Komjatice (3x).

Aby ste mali o všetkých prerušeniach spojenia čo najlepší prehľad, vytvorili sme pre vás tabuľku, v ktorej nájdete podrobné informácie ku každému miestu, dátumu, času a typu služby.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Operátor na webe uvádza, že mnohé z výpadkov nebudú trvalé, no začnú prichádzať v sériách. Aj keď teda dôjde k odstávkam, nemusí to znamenať, že sa vôbec nepripojíte k internetu, televízii alebo dátovým službám.

Každopádne vám však odporúčame sa na túto situáciu dopredu pripraviť, nakoľko môže byť nepríjemná a rovnako vám môže spôsobiť komplikácie rôzneho rozsahu.

Plánované odstávky spoločnosti slovanet júl až august 2022
Zdroj: Slovanet / úprava redakcie

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -