Apple pre nás tento rok chystá tri novinky. To už vieme. Jedna z nich bude najväčším modelom v súčasnosti, ktorý ponúkne edge-to-edge displej. Názov zariadenia by mal byť iPhone X Plus avšak dnes as objavuje info o tom, že by to mohlo byť aj ináč.

iPhone X Plus

Hoci má iPhone X obrovský displej, stále môže byť aj väčšií. Existuje klientela a to dosť početná, ktorej nerobí problém používať phablet a pri iPhone 8 Plus (a jeho predchodcoch si už na to nejako zvykli). Pre nich je najlepšie prejsť na rovnakú veľkosť zariadenia, ktorá však ponúkne ešte viac. Displej by mal mať uhlopriečku až extrémnych 6,5″OLED avšak pri tom celom sa výrazne nebude líšiť od svojho staršieho bračeka. Novinka samozrejme prinesie aj Face ID, takže telefób budeme môcť odomykať našim pohľadom.

- Reklama -

Čínsky server GizmoChina zistil aký bude v skutočnosti veľký budúci rekordman od Apple. iPhone X Plus by mal priniesť rozmery 157,5 x 77,4 x 7,7 mm. Všetky tieto informácie server nadobudol na základe fotografií obalu, ktorý už vyrába istý Čínsky výrobca. Sami sme odhalili podobný únik iba včera. Pekne po starom teda bude aj dvojitá šošovka fotoaparátu. Špekulovalo sa síce o troch avšak Apple sa zrejme rozhodlo ináč a podobný krok si chystá ešte na ďalší iPhone pre budúce generácie. Celkovo bude ale telefón veľmi veľký a už sa nebude tak pohodlne nosiť napríklad vo vrecku. Majiteľ predošlých Plusiek, to už ale určite pozná a ak to pozná, je na to zvyknutý. Predpokladáme, že práve takýto ľudia budú tvoriť hlavnú klientelu pre iPhone X Plus.

iPhone X Plus - svetapple.sk
iPhone X Plus – svetapple.sk

Iný názov, batéria a výkon

V súvislosti s týmto únikom sa objavuje ešte iný názov. Ide konkrétne o iPhone 9 Plus čo by svojim spôsobom mohlo dávať zmysel, no krátkom zamýšľaní človek zistí, že je to vlastne hlúposť. Prečo teda nie? Tento model nebude väčšia verzia iPhonu 9. Ten bude úplne iným produktom, v podstate to bude taký “low-cost”. Nebude mať dvojitú šošovku fotoaparátu, pravdepodobne bude zaostávať aj vo výkone či kapacite batérie avšak to hlavné, neponúkne OLED displej. Síce bude od rámčeka k rámčeku ale pôjde o novú technológiu LCD. Rámiky budú o čosi hrubšie. Model Plus bude zväčšený iPhone X. Preto by sa mal používať názov práve iPhone X Plus, prípadne iPhone X2 Plus.

Ovládanie zariadenia bude rovnaké ako v prípade súčasnej verzie. Na operačný systém budeme používať rovnaké virtuálne tlačidlo. Na ľavej strane nájdeme tlačidla hlasitosti a tiež tlačidlo tichého režimu. Na pravej strane to potom bude uzamykacie tlačidlo. Baterka by mala mať kapacitu cca 3000 mAh ale ak Apple použije technológiu v tvare písmena L, mohlo by to byť aj podstatne viac. Procesor bude Apple A12 SoC a pôjde o to najlepšie, čo tento rok od Applu v iPhone uvidíme.

iPhone X Plus - svetapple.sk
iPhone X Plus – svetapple.sk

zdroje: digitaltrends, forbes, techradar, macworld

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here