Hoci mse už niekoľko krát písali o tom, že nový iPhone X a iPhony 8/8 Plus budú o čosi výkonnejšie ako v súčasnosti ponúkané zariadenia, ešte sa nám nepodarilo informovať o tom, v akom veľkom rozsahu to asi bude. Presne preto prinášame tento článok, v ktorom si to môžeme vyskúšať trošíčku zhrnúť. Poďme teda na to!

Operačná pamäť RAM

Tento rok sa po tejto stránke nedočkáme žiadnych výrazných vylepšení. Nie preto, že by iPhony opäť mali zaostávať ale len preto, lebo väčšiu RAM-ku jednoducho nepotrebujú. Pri iPhone X teda nebudeme očakávať prekvapenia. Sen mnohých fanúšikov o 4GB RAM sa nesplní a 5,8″ model ponúkne „len“ 3GB operačnej pamäte. Model iPhone 8 Plus, ktorý prinesie 5,5″ displej príde taktiež s 3GB RAM tak ako aj jeho predchodca (7 Plus). Pre iPhone 8 bude k dispozícií „len“ 2GB RAM čo bude však vzhľadom na menší displej (4,7″) a menšie rozlíšenie viac ako postačujúce.

- Reklama -

Netreba ale smútiť, v tejto oblasti sa predsa len nejaká tá menšia zmena udeje, aj keď ju asi veľmi nepocítime. Ming-Chi Kuo predpokladá, že operačné pamäte by mali byť približne o 10-15% rýchlejšie ako v modeloch doteraz.

Apple A11

Novinka bude al na strane procesora a tešiť sa z neh budú všetky 3 nové iPhony. Čip Apple A11 dostane ako iPhone X, tak aj iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Nová generácia procesoru by mala mať celkovo až 6 jadier. Rozloženie bude následovné. 4 jadrá budú určené pre výkon a 2 jadrá zase pre úsporu energie. V podstate bude rozdiel oproti minuloročnému Apple A10, ktorý nájdeme v aktuálnom iPhone 7 a 7 Plus v dvoch výkonných jadrách. Samotný výkon bude zase raz obrovský. Konkurenčné spoločnosti budú môcť iba ticho závidieť. Nezabúdajme na to, že najväčší konkurent pre iPhone X (ale aj pre iPhone 8 a iPhone 8 Plus) bude paradoxne minuloročný model iPhone 7 a 7 Plus, ktorý je stále jeden z tých najvýkonnejších smartfónov planéty. Apple v tomto jednoducho vedie a je dosť možné, že ešte veľmi dlho bude viesť.

Hold chlapci, to čo je na papieri ešte nič neznamená, dôležité je skôr to, čo dostávame v praxi a to mnohí majitelia Android smartfónov žiaľ nechcú priznať. Nevadí, už len aby tieto predpovede asi najšikovnejšieho analytika pod slnkom vyšli do poslednej bodky a budeme šťastní!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple A11

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.