Naša príroda sa v poslednej dobe snami príliš nemazná. Ničivé požiare na Sibíri a v iných končinách sveta sú doslova ekologickou katastrofou. V jablkovej spoločnosti to dobre vedia. Aj Amazonský prales horí, Apple ho pomôže zachrániť a obnoviť.

Amazonský prales horí, Apple ho pomôže zachrániť a obnoviť.

Tim Cook daroval skoro 5 miliónov dolárov na charitu. Nie je to ale evidentne jeho posledné dnešné gesto. Na Twitter účte generálny riaditeľ spoločnosti Apple informoval svojich sledovateľov o tom, že spoločnosť, ktorú vedie plánuje darovať zatiaľ nie bližšie špecifikovaný finančný obnos na to aby sa postupne podarilo uhasiť amazonský prales a aby sa následne mohlo začať s jeho obnovou.

Ekologická katastrofa zasiahla časť Južnej Ameriky a stále pretrváva. Situácia je mimoriadne závažná a preto ju treba riešiť. Každá svetová firma môže zapojiť pomocnú ruku.

Je pomerne bežné, že sa v týchto častiach krajiny objavujú počas letného obdobia požiary. Ten, ktorý tu ale pretrváva teraz bol omnoho závažnejší ako kedykoľvek pred tým. Na jeho uhasenie sa vynakladá množstvo úsilia. Navyše postupná obnova vôbec nebude lacná a počítať sa bude minimálne v desiatkach miliónoch dolárov. Presne preto potrebuje amazonský prales peniaze napríklad aj od spoločnosti Apple.

Horí o 85% intenzívnejšie ako minulý rok, Apple bude darovať milióny

Ak vás situácia zaujíma o čosi podrobnejšie, alarmujúce číslo je už len to, že v súčasnosti horí približne o 85% požiarov viacej ako počas minulého roka. V nedeľu večer bolo dokonca v celej Brazílii zaznamenaných viac ako 80 000 požiarov! Tim Cook žiaľ neprezradil koľko presne bude Apple darovať na to aby sa podarilo aspoň trošku napraviť túto katastrofu.

Suma sa môže pohybovať od 1 milióna amerických dolárov vyššie. Jablková spoločnosť je veľmi bohatá a aj keby prispela viac, pravdepodobne by to bola pre ňu maličkosť. Navyše takýto krok nie je dobrý len pre samotný amazonský prales a tiež našu planétu ale aj pre PR. Apple bude mať zase o čosi lepšie meno. Okrem iného rozšíri aj povedomie o možne nabádať k tomu aby darovali aj iný (iné firmy či bežný ľudia). Uvidíme ako sa situácia vyvinie.

Amazonský prales horí, Apple ho pomôže zachrániť a obnoviť. - svetapple.sk
Amazonský prales horí, Apple ho pomôže zachrániť a obnoviť. – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here